На головну Написати лист Департамент соціальної політики Луцької міської ради


Луцьк соціальний


Департамент соціальної політики
Луцької міської ради

офіційний сайт

Новини   |   Дошка оголошень   |   Питання та відповіді      Понеділок, 10 Серпня, 2020 року
Телефони "гарячої лінії" департаменту :  інформатор відділу прийому громадян - 28-41-61; призначення субсидій -  28-41-75, 28-41-82, 28-41-80 ; надання консультацій учасникам АТО та членам їх сімей - 28-41-65; "Допомога поруч" - 28-41-64, 28-41-87.

ОНЛАЙН РЕЄСТРАЦІЯ ДОКУМЕНТІВ

Центральні
органи влади:

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство праці та соціальної політики
"Гаряча лінія" Мінсоцполітики:
15-45
0-800-502-757

Пенсійний фонд
Контакт-центр ПФУ:
0-800-503-753

Фонд соціального захисту інвалідів

Місцеві
органи влади:

Волинська державна адміністрація
Волинська обласна рада
Луцька міська рада


Наші колеги:
Львів соціальний
Оголошення05.08.2020
Зміни до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 № 633 ”Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд” визначено порядок виплати щомісячної державної соціальної допомоги на догляд одиноким пенсіонерам, яким виповнилося 80 та більше років, та які потребують постійного стороннього догляду, у розмірі 40 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1712 грн*405=685 грн).
Допомога призначатиметься та виплачуватиметься з 1 січня 2020 року, незалежно від дати подання заяви заявником.
Для призначення соціальної допомоги на догляд, одинокі особи яким виповнилося 80 та більше років, подають такі документи:
- Заява за формою, встановленою Мінсоцполітики;
- Декларація про доходи та майновий стан осіб для призначення соціальної допомоги, складеної за формою, встановленою Мінсоцполітики;
- висновок лікарської-консультативної комісії.
Інформація про склад сім’ї зазначається в декларації.
Допомога на догляд не призначається у разі відшкодування витрат на догляд відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, а також іншим особам за здійснення догляду, за якими виплачується компенсація на догляд. Одночасно інформуємо, що одинока особа — це особа, яка не має працездатних родичів, зобов’язаних за законом її утримувати.


05.08.2020
Завершення програми виплати допомоги на дітей фізичним особам — підприємцям

Міністерство соціальної політики повідомляє, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 641 “Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, з 01.09.2020 буде завершено програму щодо виплати допомоги на дітей згідно Порядку виплати допомоги на дітей фізичним особам — підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 329 “Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми”. Враховуючи зазначене, заяви про призначення допомоги на дітей, які будуть надходити після 31.08.2020, не приймаються для опрацювання.


03.08.2020
Шановні мешканці Луцької територіальної громади!

З 01.01.2020 року набрав чинності Закон України «Про соціальні послуги» від 17.01.2019 № 2671–VIII, який визначає основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику складних життєвих обставин, подолання або мінімізацію їх негативних наслідків, особам/ сім’ям , які перебувають у складних життєвих обставинах.

З метою вивчення потреб населення громади у соціальних послугах, просимо взяти участь в соціальному онлайн опитуванні розміщеному за посиланням: http://www.social.lutsk.ua/opytuv_socposlug.php30.07.2020
До уваги громадян!

У постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання державної соціальної допомоги» від 08.04.2020 № 264 внесено зміни. Зокрема, передбачено проведення перерахунку розміру виплачених державних соціальних допомог на період карантину на підставі поданої заяви та необхідних документів.
Звертаємо увагу одержувачів, яким виплата допомоги була продовжена на період карантину. Вам необхідно в липні – серпні поточного року подати до департаменту заяву та необхідні документи для підтвердження права на призначення соціальної допомоги і проведення відповідних перерахунків.
Телефони для довідок: 284161, 774471, 265961.


29.07.2020
Затверджено новий Порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги.

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» затверджено Порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги.
З 1 липня 2020 року призначення і виплата державної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям здійснюється згідно вказаного вище Порядку.
Зміни стосуються механізму обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для призначення усіх видів державної соціальної допомоги, які надаються залежно від сукупного доходу сім’ї. Доповнено перелік певних видів доходів, які враховуються до середньомісячного сукупного доходу, а саме:
заробітна плата в розмірі, що залишається після сплати податку на доходи фізичних осіб;
- житлова субсидія та пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу;
- грошові перекази, отримані із-за кордону.
Не враховуються:
- суми сплачених особою аліментів (за умови документального підтвердження фактичної сплати);
- суми отриманих аліментів;
- доходи від розміщення депозитів.
Також змінено період, за який враховуються доходи сім’ї, а саме: за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням допомоги.
Постанова запроваджує єдиний підхід до призначення допомоги на дітей одиноким матерям та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям з врахуванням матеріального забезпечення і майнового стану сім’ї.
Допомога на дітей одиноким матерям та малозабезпеченим сім’ям не призначається:
якщо у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18 років не працювали, не проходили військову службу, не провадили підприємницьку діяльність, не навчались, не зареєстровані в центрі зайнятості або не сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців;
особи зі складу сім’ї здійснили покупку (оплату послуг) протягом 12 місяців перед зверненням на суму, що перевищує 50 тисяч гривень;
у власності сім’ї є друга квартира (будинок) чи більше одного транспортного засобу, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років.
Якщо строк таких виплат закінчився у березні - червні 2020 року, призначення і виплата здійснюється лише після поданої нової заяви з необхідними документами та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги. Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям та допомога на дітей одиноким матерям, особам, які звернулися за її призначенням у липні-серпні 2020 р., призначається і виплачується починаючи з липня 2020 року.


14.07.2020
До відома громадян!

     З метою забезпечення призначення усіх видів державних соціальних допомог та надання послуг, що здійснюються департаментом соціальної політики Луцької міської ради, мешканцям Прилуцького старостинського округу Луцької міської територіальної громади, організовано прийом документів в селі Прилуцьке, Ківерцівського району, за адресою: вул. Ківерцівська, 35А., відповідно до встановленого графіку роботи на час карантинного режиму, прийом документів здійснюється у четвер з 08.00 до 17.00, з перервою на обід з 13.00 до 13.45.


02.07.2020
Видача посвідчення реабілітованим особам

У зв’язку із змінами внесеними до Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» змінився порядок видачі посвідчень реабілітованим особам, які згідно з цим Законом мають право на отримання пільг. Відтепер видача «посвідчення реабілітованого» відповідно до статті 6 даного Закону проводиться для мешканців міста Луцька у департаменті соціальної політики.
Реабілітованим особам, які мають право на передбачені цим Законом пільги, видається посвідчення єдиного зразка, що затверджується Кабінетом Міністрів України. Форма цього посвідчення затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 1991 року N 48 «Про заходи щодо реалізації Закону Української РСР «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» (зі змінами).
Разом з тим слід зазначити, що довідки або посвідчення про реабілітацію, видані у державах – республіках колишнього Союзу РСР або державними органами Союзу РСР, є чинними на території України.
Підставою для видання посвідчення реабілітованого є один із вказаних документів:
– довідки про реабілітацію, які були видані органами прокуратури, Комітету державної безпеки колишнього Союзу РСР або Служби безпеки України;– довідки із судів або копії рішень судів про реабілітацію;– довідки органів внутрішніх справ, видані на підставі наявних у них відповідних документів (постанови про вислання, особистих справ на висланих осіб тощо),– довідки районних комісій з поновлення прав реабілітованих, видані на підставі встановленого факту переселення,– довідки про реабілітацію, які були видані в інших країнах колишнього СРСР,– рішення Національної комісії з реабілітації.
Перелік документів, які необхідні для отримання посвідчення.
Заява до керівника департаменту соціальної політики, до якої додаються:
1. Паспорт громадянина України (оригінал та копія) .
2. Довідка про реабілітацію, рішення суду про визнання особи реабілітованою, або рішення Національної комісії з реабілітації (оригінал та копія).
3. Документ, що підтверджує зміну прізвища, у випадку його зміни (оригінал та копія).
4. Фотографія 3х4.
5. Згода на обробку персональних даних.

Для отримання більш детальної інформації можна звертатись до департаменту соціальної політики за адресою: м. Луцьк, пр-т Волі, 4а, каб.104, а також за телефоном 284 163.


02.07.2020
Про верифікацію соціальних виплат

     Департамент соціальної політики повідомляє одержувачам різних видів державних допомог про систематичне проведення Міністерством фінансів спільно з Міністерством соціальної політики, верифікації державних виплат. Мова йде про комплекс заходів зі збору та перевірки достовірності інформації, що визначена законодавством для призначення, нарахування та/або здійснення державних виплат і впливає на визначення права на отримання та розмір виплат, а також виявлення невідповідності даних у автоматизованих системах, реєстрах,базах даних суб’єктів надання інформації.
     Такі кроки спрямовані на те, щоб допомогу з державного бюджету отримували саме ті, кому вона потрібна. Верифікація проводиться в інтересах людей, яким дійсно необхідна допомога, та усіх чесних платників податків.
     На сьогоднішній день визначено три основні етапи верифікації, яка проводиться:
     1.Превентивна верифікація- верифікація при зверненні фізичної особи за призначенням державних виплат.
     2.Поточна верифікація-верифікація під час надання державних виплат фізичним особам.
     3.Ретроспективна верифікація-верифікація після завершення надання державних виплат фізичним особам (перевірка може бути здійснена протягом трьох років після закінчення виплат допомоги).
     Так лише за 6 місяців 2020, департаментом соціальної політики виявлено порушень з боку отримувачів житлових субсидій на загальну суму 2 млн. 884 тис.грн, з який 237 тис. грн. вже повернуто громадянами до державного бюджету.
     Причини порушень найрізноманітніші: покупки, або набуття права власності (житла, трансортного засобу, земельних ділянок), що перевищує 50 тис, грн, 10 прожиткових мінімумів для сім’ї, наявність транспортного засобу від дати випуску якого минуло менше 5 років, опалювальна площа квартири перевищує 120 кв.метрів, опалювальна площа будинку перевищує 200 кв.метрів, не повідомлення про зняття з реєстрації, незадекларований член сім’ї тощо.
     Тому, насамперед, якщо ви вже маєте державну пітримку(або тільки збираєтеся звернутися за нею) у вигляді грошових надходжень на особистий банківський рахунок:
     1. Прочитайте першоджерело у вигляді нормативного акта.
     2. Ознайомтеся з порядком призначення виплат, підставами для відмови та припинення виплат.
     3. Пам’ятайте, що усі громадяни мають не тільки права, але й обов’язки, наприклад, надавати змінені дані (персональні, зміни в майновому стані сім’ї, в складі осіб домогосподарства тощо).
     4. Уважно, самостійно та відповідально заповнюйте заяви та декларації для призначення різних видів державних допомог.
     5. Запитуйте фахівця з прийому документів про незрозумілі розділи, графи в заявах та деклараціях, які заповнюєте.
     Важливо, що обробка даних під час верифікації проводиться без людського втручання, в автоматичному режимі засобами інформаційно-аналітичної платформи, а також з додержання законодавства про захист персональних даних.


01.07.2020
Актуальна інформація щодо санаторно-курортного лікування у 2020 році

Згідно розподілу за рахунок коштів передбачених в державному бюджеті на 2020 рік на закупівлю послуг (путівок) у санаторно-курортних закладах для осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства, до департаменту надійшли кошти на загальну суму 1 035910 тис. гривень. В тому числі:
- для оздоровлення осіб з інвалідністю 758 520 грн.;
- для осіб що супроводжують осіб з інвалідністю І групи 19 440 грн.;
- для осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку 257 950 грн.

На сьогоднішній день, підтвердили готовність до відкриття санаторно-курортного сезону 2020 року санаторно-курортні заклади:
- «Лісова Пісня»;
- «Пролісок»;
- «ім. Пирогова» (м.Одеса);
-«Дністер» (м.Моршин);
- «Орізонт» (м.Бєлгород-Дністровський Одеської області);
- «Алмаз»( м. Трускавець);
- «Кристал» (м. Трускавець).
Звертаємо увагу що на обліку у департаменті соціальної політики для одержання санаторно-курортної путівки перебуває 1806 осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства: з них - 40 осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку.
Тому на жаль кошти, які надійшли з державного бюджету до департаменту соціальної політики для відшкодування вартості путівки санаторно-курортним закладам за санаторно-курортне лікування осіб з інвалідністю зможуть покрити лише 5% від загальної потреби.


30.06.2020
ОПИТУВАННЯ ММПЛУ ЩОДО ПРАВ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ ПІД ЧАС COVID-19

     З метою ідентифікації основних проблем та вироблення рекомендацій для Уряду України та міжнародної спільноти, Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) проводить аналiз впливу заходів із протидії пандемії COVID – 19 на групи осіб у вразливих ситуаціях.
     У зв'язку з цим, просимо прийняти участь в опитуванні.
     Онлайн-анкета доступна тут: https://bit.ly/c19pwd - ми будемо вдячні за ваші експертні відповіді.
      Запитання та пропозиції просимо надсилати на загальну е-пошту Місії: hrmmu@ohchr.org.


стор. 1  2  3  4 

Опитування

Чи задоволені Ви якістю надання соціальних послуг?

      Так
      Частково
      Ні

   

Фейсбук

Наша сторінка
в соціальній мережі
Facebook

facebook

Пряма лінія

Служба оперативного реагування:
15-80


Стандарт якості

ISO 9001


Погода
Курси валют
bank-ua.com
bank-ua.com
bank-ua.com

на головну

Останні зміни:
© 2010 Відділ автоматизованої обробки інформації - VAOI

Нас відвідали:
всього сьогодні
164617 90