На головну Написати лист Департамент соціальної політики Луцької міської ради


Луцьк соціальний


Департамент соціальної політики
Луцької міської ради

офіційний сайт

Новини   |   Дошка оголошень   |   Питання та відповіді      Середа, 12 Травня, 2021 року
Телефони "гарячої лінії" департаменту :  інформатор відділу прийому громадян - 28-41-61; призначення субсидій -  28-41-75, 28-41-82, 28-41-80 ; надання консультацій учасникам АТО та членам їх сімей - 28-41-65; "Допомога поруч" - 28-41-64, 28-41-87.ОНЛАЙН РЕЄСТРАЦІЯ ДОКУМЕНТІВ


ДЕРЖАВНІ ПОСЛУГИ ОНЛАЙН

Центральні
органи влади:

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство праці та соціальної політики
"Гаряча лінія" Мінсоцполітики:
15-45
0-800-502-757

Пенсійний фонд
Контакт-центр ПФУ:
0-800-503-753

Фонд соціального захисту інвалідів

Місцеві
органи влади:

Волинська державна адміністрація
Волинська обласна рада
Луцька міська рада


Наші колеги:
Львів соціальний
Оголошення17.12.2020
Пам’ятка застрахованої особи для отримання одноразової виплати

     ПАМ’ЯТКА застрахованої особи для отримання одноразової виплати відповідно до Закону України від 04.12.2020 №1071/ІХ «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»
     1. Право отримання одноразової допомоги у розмірі 8 тисяч гривень мають:
наймані працівники, які:
на 10 грудня 2020 рокуПРАЦЮЮТЬ за основним місцем роботи у роботодавця, діяльність якого була тимчасово зупинена внаслідок запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів;
середня заробітна плата яких за третій квартал 2020 року не перевищує тридцять тисяч гривень на місяць;
фізичні особи – підприємці, які:
на 10 грудня 2020 рокуЗАРЕЄСТРОВАНІ 3 місяці і більше як фізичні особи – підприємці (перевірити факт реєстрації –https://usr.minjust.gov.ua/content/free-search), та у 2020 році сплатили ЄСВ за себе не менше ніж за 3 місяці;
не є одночасно фізичною особою – підприємцем та найманим працівником.
     Перевірка відповідності ОСНОВНОГО виду економічної діяльності роботодавця переліку видів діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи та факту нарахування та сплати ЄСВ здійснюватиметься засобами Порталу ДІЯ автоматично при поданні заяви.
     Перевірити зарахування стажу (сплату ЄСВ), розмір заробітної плати можливо за посиланням https://portal.pfu.gov.ua/sidebar/Templates/InfoInsurerна вебпорталі Пенсійного фонду України (знадобиться електронний підпис, Bank ID або Mobile ID (GOV ID)).
2. Строки звернення за виплатою
Заява на виплату одноразової допомоги застрахованим особам подається до 21 грудня 2020 р.включно.
3. Порядокзвернення за виплатою
     Заява для отримання одноразової допомоги застрахованим особам заповнюється ВИКЛЮЧНО в електронній формі з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг або з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).
     Як отримати послугу на порталі?
1. Знадобиться кваліфікований електронний підпис для авторизації у порталі.
2. Зареєструватися чи авторизуватися, якщо особа вже зареєстрована, у кабінеті громадянина на diia.gov.uaза допомогою електронного підпису або BankID.
3. У розділі “Послуги” обрати “Одноразова матеріальна допомога ФОПам та найманим працівникам”.
4. Дія автоматично перевірить дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного фонду України на відповідність умовам отримання допомоги.
5. Необхідно підтвердити поточне місце роботи.
6. Ввести номер гривневого рахунку застрахованої особи у форматі IBAN. УВАГА – отримати кошти можна лише на особистий рахунок.
7. Перевірити та надіслати заповнену заяву.
8. Очікуйте повідомлення про зарахування виплати в банк.
     Як отримати послугу у застосунку?
1. Завантажити застосунок Дія за посиланням: https://go.diia.app
2. Авторизувати у застосунку через свій Приват24, Monobank, або BankID НБУ.
3. У розділі “Послуги” натиснути “Отримати допомогу”.
4. Дія автоматично перевірить дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного фонду України на відповідність умовам отримання допомоги.
5. Ввести номер гривневого рахунку застрахованої особи у форматі IBAN. УВАГА – отримати кошти можна лише на особистий рахунок.
6. Очікуйте сповіщення про опрацювання заяви.
7. Заповнення заяви


     У заяві автоматично формуються:
– реєстраційний номер облікової картки платника податків АБО серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);
– адреса місця проживання;
– належність найманого працівника чи фізичної особи – підприємця до категорій осіб, які мають право на виплату одноразової допомоги (підтверджується шляхом проставлення відповідної позначки в заяві).
     Застрахованою особою вноситься номер банківського рахунка заявника – за стандартом IBAN (одноразова допомога виплачується виключно на банківський рахунок. У разі відсутності банківського рахунку, його необхідно відкрити у будь-якому обраному банку),
     Заява вважається поданою у разі заповнення ідентифікованою особою всіх полів форми.
     Відповідальність за недостовірні відомості
     У разі подання недостовірної інформації допомога підлягає поверненню.
Якщо особа не поверне кошти добровільно протягом 10 робочих днів з дня надсилання рішення територіального органу Пенсійного фонду про відшкодування одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, вони будуть стягнуті державною виконавчою службою в примусовому порядку.
     Рішення про відшкодування одноразової матеріальної допомоги буде розміщено на вебпорталі Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua/sidebar/Templates/InfoInsurerіз одночасним SMS повідомленням, за наявності мобільного номеру телефону.


03.12.2020
Шановні пільговики!

     Порядком надання пiльг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива i скрапленого газу у грошовiй формi, затвердженого постановою Кабiнету Miнicтpiв України вiд 17.04.2019 № 37З, визначено порядок виплати громадянам зекономлених коштiв пiльг, якi надавалися їм у грошовiй безготiвковiй формi через АТ «Ощадбанк».
     Після закінчення опалювального сезону залишки коштів на рахунку для виплати пільг (відображені на облікових записах пільговиків), які утворилися станом на 1 червня, виплачувались пільговикам АТ “Ощадбанк” шляхом перерахування таких коштів на поточні рахунки зазначених осіб, відкриті в АТ “Ощадбанк“. Однак значна частина пільговиків, у яких відсутні вищезгадані рахунки, досі так і не отримали зекономлених коштiв пiльг.
     Тим пільговикам, які ще не отримали залишки коштів необхідно терміново звернутися до АТ «Ощадбанк» і відкрити поточний рахунок для зарахування на них зекономлених коштів пільг. У разі наявності відкритого рахунку (якщо кошти не було перераховано) звернутися до департаменту соціальної політики для звірки персональних даних (паспорта, реєстраційного номера облікової картки платника податків, дати народження, прізвища, ім’я, по-батькові).
     Наголошуємо, що залишки коштiв, за якими не буде зверненъ пiльговикiв щодо їх виплати, 20.12.2020 припиняють облiковуватися АТ “Ощадбанк” та повертаються на рахунок Мінсоцполітики.
     За отриманням додаткової інформації звертайтеся за телефоном до контакт-центру «Ощадбанку»: 0-800-210-800 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по території України).


02.12.2020
ПЕРЕРАХУНКИ ПЕНСІЙ З 1 ГРУДНЯ

     У зв’язку із зміною прожиткового мінімуму у грудні збільшать пенсії та інші виплати.
     Так, мінімальну пенсію підвищать із 1712 грн до 1769 грн ( 57 грн ), максимальна пенсія становитиме 17690 грн.
     Пенсійний фонд України перерахунок виплат проведе автоматично. Зокрема, перерахунку підлягають виплати, які залежать від розміру прожиткового мінімуму (доплата за понаднормативний стаж, доплата до мінімального розміру пенсій, пенсії за особливі заслуги, підвищення, що розраховуються, виходячи з прожиткового мінімуму).
     Варто відзначити, що пенсіонери, які мають повний стаж, отримують 2100 грн пенсії, на них фактично підвищення мінімальної пенсії не вплине, однак за рахунок зростання зазначених доплат, підвищень їх виплати можуть збільшитись.


01.12.2020
До Міжнародного дня людей з особливими потребами

     Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з особливими потребами. Згідно з даними ООН, від 10 до 15 відсотків населення Землі, а це майже 1 мільярд осіб, мають тією чи іншою мірою обмежені фізичні можливості, з них близько 3 мільйонів проживає в Україні.
     На обліку в органах Пенсійного фонду України в області перебуває 45839 одержувачів пенсії по інвалідності з середнім розміром пенсійної виплати 2545,30грн. 2314 волинян пересуваються на колісних кріслах.
     Пенсійний фонд України ставить перед собою завдання не лише щодо забезпечення реалізації конституційного права осіб з інвалідністю на пенсійне забезпечення, а й створення умов для їх соціалізації.
     Варто зауважити, що всі сервісні центри Фонду в області вже значною мірою обладнані та наразі переоснащуються відповідно до вимог інклюзивного обслуговування для забезпечення повного соціального спектру надання послуг громадянам з інвалідністю.
     Окрім розумного пристосування приміщень, доступність послуг Пенсійного фонду забезпечується запровадженням електронних сервісів, які цікаві та корисні для різних вікових груп.
     Після нескладної процедури реєстрації на веб- порталі Пенсійного фонду України (за допомогою кваліфікованого електронного підпису, або за кодом, отриманим при реєстрації відповідної заяви у найближчому відділі обслуговування громадян (сервісному центрі), відкривається доступ до інформації про страховий стаж, заробіток, які містяться в реєстрі застрахованих осіб, документів пенсійної справи, надається можливість замовлення та отримання в електронному вигляді довідок або витягу з реєстру застрахованих осіб, подати запит для підготовки в паперовій формі довідок, інших документів, які заявник зможе одержати під час особистого звернення.      Скориставшись “Пенсійним калькулятором” можна самостійно обчислити орієнтовний розмір майбутньої пенсії. При наявності кваліфікованого електронного підпису засобами веб – порталу можна подати заяву з необхідними документами для призначення чи перерахунку пенсії в «один дотик», що передбачає одноразове звернення до сервісного центру для ідентифікації особи.
     В 2020 році запрацювали нові сервіси: “Електронна трудова книжка” - як сучасний формат трудової книжки, що дає право кожній застрахованій особі вести облік трудової діяльності в електронній формі, та «Автоматичне призначення пенсії» - після заповнення анкети – заяви та надання сканованих документів за запропонованим переліком, рішення щодо призначення пенсії приймається автоматично і не передбачає особистого звернення до органів Фонду.

     Водночас ми пам’ятаємо, що інколи людяність, добре і щире слово здатні замінити десятки сухих офіційних листів. Працівники Пенсійного фонду завжди готові до спілкування, толерантного ставлення з чітким усвідомленням незаперечної істини – «Ми різні, але рівні!».


06.11.2020
ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!

     Департамент соціальної політики інформує, що мешканці Луцької міської територіальної громади щодо призначення державних соціальних допомог також можуть звертатись до департаменту «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку» (ЦНАП) (вул. Лесі Українки, 35), зокрема:
- державної допомоги по вагітності та пологах;
- державної допомоги при народженні дитини;
- державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
- державної допомоги на дітей одиноким матерям;
- допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
- державної допомоги на дітей, які знаходяться під опікою та піклуванням;
- державної соціальної допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною;
- державної допомоги при усиновленні дитини;
- державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
- щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею.


06.10.2020
Отримувачам компенсації муніципальна няня

     Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про внесення змін до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» від 30. 09.2020 р. № 897. Внесеними змінами передбачено, що компенсація послуги “муніципальна няня”:
     - надається працюючим батькам (опікунам), окрім тих, у яких одночасно народилося троє і більше дітей; отримувачів послуги “муніципальна няняˮ, які здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжкі захворювання, дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність та у разі, коли один або обидва з батьків, опікунів не працюють і є особами з інвалідністю І або ІІ групи;
     - не призначається батькам, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
    - не може перевищувати вартість сплаченої послуги.
     Відповідно до зазначеної постанови, всім отримувачам компенсації послуги «муніципальна няня» необхідно підтвердити право на отримання компенсації та подати новий пакет документів до 1 листопада 2020 року.


21.09.2020
До уваги громадян!

22.09.2020 о 21.00 в прямому ефірі ТРК «Аверс» відбудеться розмова з директором департаменту соціальної політики Луцької міської ради Майбородою Вікторією Марківною щодо питань:
1) нарахування житлових субсидій, у зв’язку з наближення опалювального періоду;
2) призначення та виплата державної соціальної допомоги одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 № 663 «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд»;
3) порядок та умови реалізації пілотного проекту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».


16.09.2020
До уваги громадських організацій осіб з інвалідністю і ветеранів, діяльність яких має соціальну спрямованість

     Доводимо до відома, що з метою своєчасного формування бюджету Луцької міської територіальної громади та можливості передбачити в ньому виділення коштів на підтримку громадських організацій на 2021 рік заява міському голові та розрахунки потреби в коштах подаються не пізніше 15 жовтня поточного року.


14.09.2020
До уваги отримувачів житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг!

     З 1 серпня 2020 року в Україні відкрито ринок природного газу для побутових споживачів, що надає можливість громадянам самостійно обирати постачальника газу.
     Для розрахунку розміру житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, щомісяця органи соціального захисту населення отримують від виконавців послуг відомості про забезпеченість громадян послугами та про розмір цін і тарифів на житлово-комунальні послуги і платежів за такі послуги, у тому числі постачання та розподіл природного газу .
     Зазначені відомості отримуються органами соціального захисту населення на підставі отриманої від пільговиків та отримувачів житлових субсидій інформації про набір отримуваних ними житловокомунальних послуг, а також про дані підприємств – надавачів цих послуг (назва, код ЄДРПОУ, номер особового рахунку тощо).
     Своєчасне надання громадянами інформації органам соціального захисту населення про зміну виконавців житлово-комунальних послуг забезпечить актуальний та правильний розрахунок розміру житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.
      З огляду на зазначене, з метою своєчасного та в повному обсязі надання громадянам передбачених законодавством соціальних гарантій, звертаємося з проханням до пільговиків та отримувачів житлових субсидій в найкоротші терміни повідомляти органи соціального захисту населення про зміну виконавців житловокомунальних послуг, зокрема постачальника природного газу для побутових потреб.


04.09.2020
Інформуємо

     Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632, якою затверджено Порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, враховуються такі доходи: заробітна плата в розмірі, що залишається після сплати податку на доходи фізичних осіб, пенсія, стипендія, соціальні виплати, житлова субсидія та пільги на оплату ЖКП, допомога по безробіттю, грошові перекази із-за кордону.
     Для визначення розміру допомоги на дітей одиноким матерям та допомоги малозабезпеченим сім’ям береться дохід за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням допомоги.
     До середньомісячного сукупного доходу не включаються виплати, які проводяться одноразово, допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам, компенсація послуги “муніципальна няня”, державна соціальна допомога, яка виплачується з надбавкою на догляд за дитиною з інвалідністю підгрупи А, суми сплачених особою аліментів (при умові документального підтвердження) та суми отриманих аліментів.


стор. 1  2  3  4  5  6 

Опитування

Чи задоволені Ви якістю надання соціальних послуг?

      Так
      Частково
      Ні

   

Фейсбук

Наша сторінка
в соціальній мережі
Facebook

facebook

Пряма лінія

Служба оперативного реагування:
15-80


Стандарт якості

ISO 9001


Погода


на головну

Останні зміни:
© 2010 Відділ автоматизованої обробки інформації - VAOI

Нас відвідали:
всього сьогодні
187804 63