На головну Написати лист Департамент соціальної політики Луцької міської ради


Луцьк соціальний

Офіційний сайт
департаменту соціальної політики
Луцької міської ради


Новини   |   Дошка оголошень   |   Питання та відповіді      Середа, 16 Жовтня, 2019 року
Телефони "гарячої лінії" департаменту :  інформатор відділу прийому громадян - 28-41-61; з питань надання субсидій -  28-41-75, 28-41-82, 28-41-80 ; надання консультацій учасникам АТО та членам їх сімей - 28-41-65.
Центральні
органи влади:

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство праці та соціальної політики
"Гаряча лінія" Мінсоцполітики:
15-45
0-800-502-757

Пенсійний фонд
Контакт-центр ПФУ:
0-800-503-753

Фонд соціального захисту інвалідів

Місцеві
органи влади:

Волинська державна адміністрація
Волинська обласна рада
Луцька міська рада


Наші колеги:
Львів соціальний
Оголошення28.03.2019
Новий вид допомоги

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2019 № 250, що набуває чинності з 1 квітня 2019 року, затверджено «Порядок виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях». Запроваджується новий вид допомоги сім’ям з дітьми, а саме - допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.
Допомога надається одному з батьків, який постійно проживає разом з дитиною.
Для призначення допомоги органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, за умови пред’явлення паспорта громадянина України, заявником подаються особисто такі документи:
1) заява;
2) копія посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу) та копія посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);
3) копії свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналу).
Допомога за місцем фактичного проживання призначається за умови неотримання зазначеної допомоги за зареєстрованим місцем проживання заявника.
Допомога призначається з місяця звернення за її призначенням у розмірі 1700 грн., та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно. У разі коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину.
Контроль за фактом здійснення догляду за дитиною здійснюється в межах повноважень працівниками центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або уповноваженою особою, визначеною виконавчим органом ради об’єднаної територіальної громади.

Виплата допомоги припиняється у разі:
- відмови отримувача допомоги від виховання дитини;
- нецільового використання коштів і незабезпечення створення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
- позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
- перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
- відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
- тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;
- втрати статусу багатодітної сім’ї;
- смерті дитини;
- смерті отримувача допомоги.25.03.2019
Скасовано постанову.

20 березня 2019 року скасовано постанову, яка встановлювала щомісячну компенсаційну виплату непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю 1 групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку (постанова Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 № 832). Виплата становила - 4,80 грн.
Звертаємо увагу, що раніше призначена компенсаційна виплата продовжується виплачуватись до моменту втрати зазначеною особою такого права, або до дати призначення їй іншої виплати, встановленої законодавством.


22.03.2019
Шановні мешканці міста Луцька!

     З 11 березня 2019 року в департаменті соціальної політики розпочав роботу сектор оздоровлення, метою діяльності якого є сприяння реалізації державної політики з питань оздоровлення та відпочинку дітей, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки в місті Луцьку; координація та методичне керівництво з питань щорічного оздоровлення осіб, постраждалих внаслідок катастрофи на ЧАЕС І категорії; та дітей, інвалідність яких пов'язана з наслідками катастрофи на ЧАЕС; ведення обліку осіб з інвалідністю, ветеранів війни, які потребують санаторно-курортного лікування, в тому числі, з застосуванням програмних засобів.
     Відповідно до ЗУ «Про оздоровлення та відпочинок дітей» за кошти місцевого та державного бюджетів на оздоровлення та відпочинок мають право: діти-сироти; діти, позбавлених батьківського піклування; діти, загиблих учасників АТО; діти-інваліди; діти осіб, визнаних учасниками бойових дій, відповідно до п.19 ч.1 ст.6 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; діти з багатодітних та малозабезпечених сімей; діти, які перебувають на диспансерному обліку; талановиті та обдаровані діти (переможці міжнародних та всеукраїнських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад); діти внутрішньо переміщених осіб; діти, батьки яких загинули при виконанні службових обов’язків або на виробництві, в т.ч. діти загиблих журналістів; діти, які взяті на облік службами у справах дітей, як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах; рідні діти батьків – вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї; діти, одному з батьків яких встановлено інвалідність І або ІІ груп; діти, батьки яких працюють в агропромисловому комплексі.
     Якщо Ваша дитина належить до однієї з даних пільгових категорій, то для отримання послуги оздоровлення чи відпочинку Ви можете звернутися у сектор оздоровлення департаменту соціальної політики за адресою: пр-т Волі, 4а, каб.111, (т.284163).
     Наголошуємо, що дитина віком від 7 до 18 років має право на безоплатне та пільгове забезпечення послугою оздоровлення та відпочинку за кошти місцевого та державного бюджету лише один раз на рік.


22.03.2019
До уваги одержувачів житлової субсидії!

     Постановою Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2019 року № 62 внесені зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, згідно з якими визначено механізм виплати житлових субсидій у готівковій формі.
     Відповідно до Положення виплата житлових субсидій у готівковій формі здійснюється: особам, які одержують пенсії, - через Пенсійний фонд України шляхом перерахування коштів на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через виплатні об’єкти АТ “Укрпошта”, де особа одержує пенсію;
особам, які не одержують пенсії, - через АТ “Ощадбанк” шляхом перерахування коштів для здійснення грошових переказів через платіжну систему “Система термінових переказів “Швидка копійка” або шляхом зарахування на поточні рахунки, відкриті в АТ “Ощадбанк”.
     При цьому через технічні проблеми певна частина одержувачів пенсії не була ідентифікована Пенсійним фондом України і, як наслідок, виплата цим особам житлової субсидії у готівковій формі буде здійснюватися через АТ “Ощадбанк”.
     Враховуючи, що до зазначеної категорії одержувачів житлової субсидії потрапили також маломобільні одержувачі пенсії, необхідно довіреній особі оформити нотаріальне доручення на отримання субсидії. Одночасно звертаємо увагу, що у довіреності має бути чітко визначено перелік дій, на які уповноважено довірену особу від імені довірителя, зокрема, отримання житлової субсидії у готівковій формі через платіжну систему “Система термінових переказів “Швидка копійка”, відкриття поточного рахунку в АТ “Ощадбанк” та розпорядження ним, отримання банківської платіжної картки, випущеної до такого рахунку.


20.03.2019
Департамент соціальної політики Луцької міської ради інформує

     Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій для розрахунку розміру субсидії враховуються нараховані доходи членів домогосподарства та членів сім’ї особи із складу домогосподарства, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються такі доходи. Для уникнення непорозумінь щодо призначення субсидій необхідно вчасно оформляти ID-картки для осіб, які досягли зазначеного віку, та інформувати департамент соціальної політики у разі отримання такого документа. Також у разі будь-яких змін в осіб зі складу домогосподарства, громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів проінформувати департамент соціальної політики про обставини для перерахунку субсидії, зокрема: зміни персональних даних, соціального статусу, змін у складі сім’ї, переліку отримуваних послуг та їх надання.


28.02.2019
Виплата субсидій готівкою

Для з’ясування питань щодо виплати субсидій готівкою надаємо номери телефонів контакт-центрів
ОЩАДБАНКУ 0-800-210800 та УКРПОШТИ 0-800-300545


25.02.2019
До уваги громадян!

     Нагадуємо, що Постановою Кабінету Міністрів України від 28.11.2018 № 996, що набрала чинності з 1 січня 2019 року, запроваджено новий вид державної допомоги сім’ям з дітьми, а саме - допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною, якій не встановлено інвалідність. Допомога надається одному з батьків (законному представнику дитини), який постійно проживає та здійснює догляд за дитиною, хворою на один або декілька видів таких захворювань, станів на підставі довідки про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок ІV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу.


15.02.2019
До уваги громадян!

     Постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 № 68, затверджено «Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня». Цим Порядком визначено механізм відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».
     Муніципальна няня – будь-яка фізична особа-підприємець (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91)/ юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років. Відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» є щомісячною адресною компенсаційною виплатою одному з батьків (усиновлювачів), опікуну дитини до трьох років.
     Право на отримання компенсації послуги «муніципальна няня» мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками (усиновлювачами), опікунами дитини до трьох років і на законних підставах проживають на території України та уклали договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років з муніципальною нянею. Договір укладається у письмовій формі та повинен містити, зокрема, назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін.
     Звернення для отримання компенсації може бути подане у письмовій або електроній формі.
     Для отримання компенсації у паперовій формі подаються такі документи:
     - заява про надання компенсації послуги «муніципальна няня» із зазначенням рахунка в установі банку;
     - копія договору з муніципальною нянею;
     - копію свідоцтва про народження дитини;
     - копія сторінок паспорта отримувача ;
     - документ, що підтверджує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства);
     - документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків
     - рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).
     В електронній формі отримувач послуги подає такі документи:
     - електронну заяву про надання компенсації послуги «муніципальна няня»;
     -електронну заяву про перерахування коштів для компенсації послуги «муніципальна няня» із зазначенням рахунка в установі банку;
     - скановану копію договору договору між отримувачем послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею;
     - відомості про свідоцтво про народження дитини (серія, номер, дата видачі, прізвище, ім’я, по батькові дитини, прізвище, ім’я, по батькові батьків);
     - сканована копія документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства);
     - сканована копія рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).
     Заява та відомості, що подаються в електронній формі підписуються електронним цифровим підписом отримувача компенсації. Факт народження дитини на території України у разі подання заяви в електронній формі підтверджується за інформацією з державного реєстру актів цивільного стану громадян, отриманою шляхом електронної взаємодії у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мін’юстом.
     Допомога призначається протягом десяти робочих днів на строк здійснення догляду за дитиною до трьох років, визначений у договорі, з дати звернення за її призначенням у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, яку доглядає няня. Розмір компенсації на послуги няні з 1 січня 2019року -1626 грн.
     Виплата компенсації послуги «муніципальна няня» здійснюється щомісяця на підставі поданих щомісячно до 5 числа документів, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги «муніципальна няня».
     Заявнику може бути відмовлено у призначенні компенсації послуги у разі подання пакета документів не в повному обсязі, відсутності інформації про муніципальну няню в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
     Отримувач послуги «муніципальна няня» зобов’язаний протягом одного робочого дня проінформувати орган соціального захисту про розірвання договору або про інші обставини, що можуть вплинути на надання послуги.
     У разі неподання в установлений строк документів, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги «муніципальна няня», виплата компенсації припиняється.
     Виплата компенсації також припиняється:
     - у разі коли отримувачем послуги «муніципальна няня» було приховано або навмисно подано недостовірні відомості про здійснення догляду за дитиною до трьох років, які вплинули на призначення компенсації, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, - з місяця, в якому виявлено порушення;
     - у разі переїзду отримувача послуги «муніципальна няня» до іншої адміністративно-територіальної одиниці і виникнення обставин, що унеможливлюють виплату компенсації послуги (розірвання договору, смерть отримувача послуг «муніципальна няня», дитини, припинення діяльності фізичної особи - підприємця, юридичної особи, яка надає послугу «муніципальна няня»), - з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулися зміни;
     - за заявою отримувача послуги «муніципальна няня» - з місяця, наступного за місяцем її подання, якщо інше не обумовлено заявою.
     Одержання отримувачами послуги «муніципальна няня» інших видів допомог не впливає на призначення та виплату компенсації послуги «муніципальна няня».
     Компенсація послуги «муніципальна няня» не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.


07.02.2019
Змінено порядок виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів

     Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 січня 2019 року № 44 внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 423 про затвердження Положення про Міністерство соціальної політики України і від 28 грудня 2016 року № 1045 «Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів», згідно з якими:
     розширено категорії отримувачів соціальних стипендій, надано право на отримання соціальних стипендій усім учасникам бойових дій, у тому числі особам, визнаним постраждалими учасниками Революції Гідності, особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях та їхнім дітям, які є студентами вищих навчальних закладів;
      скасоване вікове обмеження (23 роки) учасникам бойових дій при наданні соціальної стипендії;
      встановлено строки надання підтверджуючих документів на продовження виплати соціальних стипендій студентам з числа дітей з інвалідністю, осіб з інвалідністю І-ІІІ групи, та студентів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
     затверджено право на виплату соціальної стипендії за минулий період, якщо несвоєчасне включення студента (курсанта) до списків студентів (курсантів), яким призначено соціальну стипендію, відбулося не з його вини;
     Звертаємо увагу, що норми вищевказаної постанови застосовуються з 01.01.2019.


18.01.2019
До уваги громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи!

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року № 1172 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року № 551» подовжено термін заміни посвідчень:
- особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1);

- учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії 2 і 3) з числа громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт;
- особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 2), з числа постраждалих від радіаційного опромінення за інших обставин не з власної вини до 1 січня 2020 року.
Дійсними до заміни в установленому порядку є посвідчення:

- учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії 2 і 3);
- особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 2), потерпілого від Чорнобильської катастрофи (категорія 3), потерпілого від Чорнобильської катастрофи (серія Г);
- дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи (серія Д);
- дружини (чоловіка), опікуна дітей померлого громадянина із числа (ліквідаторів, потерпілих), смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою, видані за зразками, затвердженими постановами Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1992 р. № 501 «Про порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 20 січня 1997 р. № 51 «Про затвердження Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та від 21 серпня 2001 р. № 1105 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 р. № 51»).


стор. 1  2  3  4 

Опитування

Чи задоволені Ви якістю надання соціальних послуг?

      Так
      Частково
      Ні

   

Фейсбук

Наша сторінка
в соціальній мережі
Facebook

facebook

Пряма лінія

Служба оперативного реагування:
15-80


Стандарт якості

ISO 9001


Погода
Курси валют
bank-ua.com
bank-ua.com
bank-ua.com

на головну

Останні зміни:
© 2010 Відділ автоматизованої обробки інформації - VAOI

Нас відвідали:
всього сьогодні
142135 134