На головну Написати лист Департамент соціальної політики Луцької міської ради


Луцьк соціальний


Департамент соціальної політики
Луцької міської ради

офіційний сайт

Новини   |   Дошка оголошень   |   Питання та відповіді      Неділя, 25 Жовтня, 2020 року
Телефони "гарячої лінії" департаменту :  інформатор відділу прийому громадян - 28-41-61; призначення субсидій -  28-41-75, 28-41-82, 28-41-80 ; надання консультацій учасникам АТО та членам їх сімей - 28-41-65; "Допомога поруч" - 28-41-64, 28-41-87.ОНЛАЙН РЕЄСТРАЦІЯ ДОКУМЕНТІВЦентральні
органи влади:

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство праці та соціальної політики
"Гаряча лінія" Мінсоцполітики:
15-45
0-800-502-757

Пенсійний фонд
Контакт-центр ПФУ:
0-800-503-753

Фонд соціального захисту інвалідів

Місцеві
органи влади:

Волинська державна адміністрація
Волинська обласна рада
Луцька міська рада


Наші колеги:
Львів соціальний
Співпраця з громадськими організаціями2010 рік

    В рамках святкування чергової річниці визволення міста Луцька міська рада спільно з ветеранськими організаціями також долучилася до «Естафети пам’яті», яка проходила територією Волинської області. З метою інформування населення про діяльність та послуги, які надаються ветеранським організаціям виконавчими органами міської ради, в приміщенні департаменту соціальної політики проведено зустрічі голів первинних ветеранських організацій з представниками департаменту соціальної політики, житлово-комунального господарства, в ході яких ветерани мали змогу отримати вичерпні відповіді на поставлені ними питання з актуальних проблем міста. Постійно безкоштовно надається приміщення народного Дому «Просвіта» для проведення ветеранськими організаціями заходів, урочистостей, а також знаменних подій у житті ветеранів.
    Працівники департаменту прийняли активну участь:
- в проведенні прес-конференції громадської організації «Стимул»;
- в проведенні робочої зустрічі з представниками ветеранських організацій по формуванню пропозицій з відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні;
- в організації вітання жінок-активістів ветеранських організацій міста з нагоди відзначення Міжнародного жіночого дня 8 - го Березня;
- в підготовці та проведенні святкування річниці визволення м. Луцька від німецько-фашистських загарбників;
- в урочистостях по відзначенню Дня народження Т.Г.Шевченка;
- у зборах територіальної первинної організації УТОС щодо надання пільг інвалідам по зору за рахунок коштів місцевого бюджету;
- у засіданні дорадчої ради Волинської обласної громадської організації інвалідів щодо створення в місті магазину соціального спрямування.
    На поточний рік для підтримки міських громадських організацій та об’єднань ветеранів війни і інвалідів для здійснення їх статутної діяльності передбачено використати 30 тис. гривень (Луцька міська організація ветеранів України – 14 тис.грн.; Луцька міська організація Всеукраїнського об’єднання ветеранів 5 тис.грн.; Луцька міська організація інвалідів України – 3 тис.грн.; Луцька міська організація інвалідів війни та Збройних Сил – 4 тис.грн.; Луцька міська добровільна організація інвалідів «Спілка Чорнобиль» - 4 тис.грн.). Напередодні великодніх свят у місті було проведено благодійна акція „Великодній кошик” під патронатом міського голови. Керівники підприємств, установ, організацій, підприємці та мешканці міста долучитись до акції із надання допомоги нужденним, шляхом здійснення пожертв продуктами харчування або коштами. Протягом кількох передсвяткових днів, працівниками територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, департаменту соціальної політики 271 продуктовий набір було вручено неповносправним мешканцям міста, які особливо потребують допомоги. (49 підопічних територіального центру та 222 чол. неповносправних, визначених за поданням 8 громадських організацій інвалідів міста: «Джерело життя»; «Волинський фонд активної реабілітації неповносправних»; «Особлива дитина», УТОГ; УТОС; Волинської обласної організації інвалідів «СОІУ»; Луцька міська організація інвалідів; «Волинський обласний Фонд милосердя і здоров’я»).
2011 рік

    В рамках виконання Комплексної міської програми соціального захисту населення на 2011–2015 роки, у 2011 році було надано фінансової підтримки на статутну діяльність міських громадських організацій ветеранів та інвалідів на суму 45,0 тис. гривень, зокрема:

  • Луцькій міській організації Всеукраїнського об’єднання ветеранів – 6,0 тис. гривень,
  • Луцькій міській організації ветеранів – 14,0 тис. гривень,
  • Луцькій міській організації інвалідів України – 9,0 тис. гривень,
  • Луцькій міській організації інвалідів війни та Збройних Сил – 4,0 тис. гривень,
  • Луцькій міській добровільній організації інвалідів «Спілка Чорнобиль» – 12,0 тис. гривень.
    Здійснюється також і фінансова підтримка Луцького учбово-виробничого підприємства УТОС шляхом відшкодування за рахунок коштів бюджету міста витрат за послуги водо- та теплопостачання. Протягом 2011 року було профінансовано 23,0 тис. гривень.
    Протягом 2011 року реалізовувався такий напрямок роботи, як фінансова підтримка громадських організацій міста, які надають соціальні послуги соціально-вразливим верствам населення міста. Зокрема, ГО «Спілка Самаритян м. Луцька» надає допомогу в перевезенні інвалідів на візках спеціально облаштованим автотранспортом до установ та організацій міста. З 2009 року ГО «Спілка самаритян міста Луцька» реалізує ще один благодійний проект щодо організації вуличного харчування бездомних. На виділеній рішенням виконавчого комітету у тимчасове користування земельній ділянці, розміщено палатку для забезпечення щовівторка гарячим харчуванням осіб без постійного місця проживання. У 2011 році на підтримку ГО «Спілка Самаритян м. Луцька» бюджетом міста профінансовано – 25,0 тис. гривень.
    Протягом червня – листопада 2011 року департамент соціальної політики та територіальний центр в якості партнерів брали участь у реалізації проекту громадської організації «Спілка Самаритян м. Луцька» «Труднощі долаємо разом: соціальна допомога людям похилого віку», за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках Антикризової гуманітарної програми. Бюджет проекту складає 92,9 тис. гривень, з них – 58 тис. гривень. фінансування з Міжнародного фонду «Відродження».
    В рамках реалізації проекту здійснювались заходи, спрямовані на надання матеріальної допомоги та підтримки соціально-психологічного стану підопічних територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Луцька, шляхом:
  • надання послуг з перевезення осіб похилого віку, що мають обмежені фізичні можливості до підприємств, установ та організацій міста, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням даної категорії громадян (надано 137 послуг 79 особам);
  • організації дозвілля (проведено 15 зустрічей та розважальних заходів, участь взяли 398 осіб);
  • надання допомоги у вигляді засобів догляду (допомогу отримали 83 особи: 2250 підгузок та 210 калоприймачів).
З 2009 року триває співпраця щодо надання соціальних послуг бездомним та звільненим з місць позбавлення волі з Волинським обласним благодійним фондом «Переображення», на якого було утворено Центр обліку бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі.
Центр обліку бездомних громадян:
- веде первинний облік бездомних громадян та створює інформаційний банк даних на електронних і паперових носіях;
- видає посвідчення про взяття на облік за встановленою формою;
- сприяє реєстрації переважного місцезнаходження бездомних громадян;
- надає допомогу у відновленні документів, майнових та житлових прав, юридичні консультації, санітарно-гігієнічні послуги;
- направляє (алко- та нарко-) залежних людей у власні центри ресоціалізації.
    Протягом 2011 року Центром обліку бездомних громадян:
- поставлено на облік – 28 чол.;
- зареєстровано переважне місце перебування за адресою фонду – 39 чол.;
- надано допомогу щодо відновлення документів (паспорту) – 16 чол.;
- надано допомогу у працевлаштуванні – 18 чол.;
- надано допомогу в призначенні пенсії за віком (по інвалідності), соціальної допомоги - 11 чол.;
- надано допомогу в поселенні до будинку-інтернату – 3 чол.
    Також підопічним Центру надається можливість похарчуватись, помитись або скористатись послугами із санітарної обробки речей, за потребою видається чистий одяг та взуття.
    Наприкінці 2011 року розпочались роботи щодо облаштування Волинським обласним благодійним фондом «Переображення» кімнат нічного (тимчасового) перебування бездомних на базі приміщення комунальної власності (праве крило двохповерхового приміщення, в якому розміщується амбулаторія загальної практики сімейної медицини м-ну Вересневе), яке знаходиться по вул. Корольова, 3.
    Центр обліку бездомних громадян здійснює свою діяльність за рахунок коштів, отриманих як благодійна допомога та фінансова підтримка із міського бюджету. Так, протягом 2011 року з міського бюджету виділено 40,0 тис. гривень.
    У 2011 році влада міста виступила партнером у реалізації проекту «Об’єднуємо зусилля для зайнятості кожного» Волинського обласного осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії» за фінансування «Фонду прав інвалідів».
    В межах його реалізації проводилась Програма стажування для інвалідів з вищою та середньо-спеціальною освітою в органах державної влади, місцевого самоврядування, освітніх установах, приватному секторі та засобах масової інформації, яка тривала з 7 лютого по 7 червня 2011 року. Учасники програми були відібрані експертною комісією на конкурсній основі та проходили стажування у структурних підрозділах міської ради.
    У відповідності до Меморандуму про співпрацю між Виконавчим комітетом Луцької міської ради, Міжнародним фондом «Відродження» та ВОГ «Фонд місцевого розвитку», в 2011 році було проведено конкурс соціальних міні-проектів, який оголошувався в рамках проекту «Підтримка громадських ініціатив з подолання кризи в м. Луцьку» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
    Так, за результатами конкурсу та відповідно до розпорядження міського голови від 09.11.2011 № 519 «Про фінансування громадських організацій – переможців конкурсу соціальних міні-проектів» було визначено перелік проектів – переможців конкурсу, реалізація яких фінансувалась через департамент соціальної політики, а саме:
1.Волинський обласний осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії».
Проект: «Зробимо Луцьк доступним».
Мета проекту: покращення «доступності» Луцька для незрячих шляхом встановлення звукових маячків на транспортній та міській інфраструктурі, а також апробація використання аудіоінформаторів на транспорті.
Профінансовано на суму: 14894 грн.
2. Громадська організація «Спілка самаритян м. Луцька».
Проект: «Надання соціальної допомоги нужденним в осінньо-зимовий період».
Мета проекту: покращити умови життєдіяльності бездомних осіб та громадян, які опинились у складних життєвих обставинах без засобів для існування, шляхом створення пункту обігріву в осінньо-зимовий період.
Профінансовано на суму: 7600 грн.
3. Волинське обласне ветеранське громадсько-культурне товариство «Холмщина».
Проект: «Мистецький літературно-пісенний рейд народної аматорської капели «Дзвони Холмщини».
Мета проекту: забезпечення умов для проведення повноцінного дозвілля та реалізації творчого потенціалу членів Волинського обласного ветеранського громадсько-культурного товариства «Холмщина» через організацію мистецького літературно-пісенного рейду в соціально-культурних закладах міста Луцька.
Профінансовано на суму: 8300 грн.
4. Луцька міська громадська організація «Асоціація перевізників міста Луцька».
Проект: «Підвищення рівня толерантності та етичних норм водіїв громадського транспорту міста Луцька».
Мета проекту: підвищення рівня взаємоповаги та культури водіїв громадського транспорту, їх людяного ставлення до пільгових категорій пасажирів; ознайомлення населення м. Луцька про можливості захисту свого права на якісні перевезення в громадському транспорті.
Профінансовано на суму: 8300 грн.
5. Волинська обласна громадська організація циган «Терне рома».
Проект: «Здобудь знання – допоможи собі».
Мета проекту: надання малоосвіченим особам, які знаходяться в скрутному матеріальному становищі, адаптованої консультативної правової соціальної допомоги, що сприятиме вирішенню ними своїх особистих питань та допомозі іншим громадянам.
Профінансовано на суму: 14900 грн.
6. Громадська організація «Інтегра-Волинь».
Проект: «Сімейний лікар. Хто він?!!»
Мета проекту: інформування жителів міста Луцька про те, що у разі поганого самопочуття або з метою профілактики захворювань перший контакт необхідно навести з лікарем загальної медицини – сімейної практики, який надасть допомогу, а у разі виявлення складного захворювання спрямує до вузькопрофільного спеціаліста.
Профінансовано на суму: 14260 грн.
    Всього профінансовано через департамент соціальної політики проекти на суму 68,3 тис. грн.
    Щодо створення комфортного середовища в місті для пересування неповносправних, налагоджена співпраця з громадськими організаціями інвалідів у форматі дорадчо-консультативного органу – Комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерної інфраструктур міста. Завдяки роботі членів Комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерної інфраструктур міста, приймальна комісія з прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, що утворена інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Волинській області, залучає до здійснення приймання об’єктів в експлуатацію члена комітету доступності - представника громадської організацій інвалідів-візочників «ІНВАВОЛИНЬ - НОВА».
    У 2011 році було враховано зауваження інвалідів - членів комітету доступності щодо облаштування для потреб неповносправних приміщення автовокзалу міста Луцька, приміщення Луцького автовокзалу облаштовано пандусами, санітарно-гігієнічні кімнати пристосовані для використання інвалідами – візочниками, виділено місце для парковки автомобілів інвалідів на території автостоянки вокзалу.
    За рішенням комітету доступності, членом центру інвалідного спорту Волині, заступником голови комітету доступності проведено обстеження об’єктів громадського та соціального призначення на основних вулицях міста, з метою визначення переліку об’єктів, обладнання яких нормативними пандусами є технічно неможливим. За результатами обстеження направлено листи-звернення керівникам підприємств щодо сприяння у врахуванні потреб інвалідів, шляхом облаштування цих об’єктів кнопками виклику персоналу для обслуговування людей з обмеженими фізичними можливостями.
    Враховуючи звернення громадських організацій інвалідів – членів комітету доступності, з метою створення комфортних умов для зручного пересування осіб з обмеженими фізичними можливостями, відповідно до рішення виконавчого комітету Луцької міської ради від 02.06.2011 № 375-1 «Про облаштування зупинки громадського транспорту на вимогу пасажирів на вул. Конякіна», було прийнято рішення щодо внесення до реєстру зупинок громадського транспорту зупинку на вимогу пасажирів на вул. Конякіна (за в’їздом на територію автостанції № 1, де розташована тимчасова стоянка маршрутних автобусів та приватного транспорту).
    В рамках реалізації проекту «Зробимо Луцьк Доступний» Волинського обласного осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії», який фінансувався з коштів бюджету міста, було встановлено 16 звукових маячків на об’єктах соціальної інфраструктури міста, які найчастіше відвідують незрячі.
    Також, в рамках реалізації вказаного проекту, триває спільна з управлінням транспорту та зв’язку робота щодо організації встановлення 14 систем зовнішнього інформування пасажирів (Система ЗІП-1), на базі програмно-апаратного комплексу МАК, на транспортних засобах громадського призначення міста, з метою покращення орієнтації інвалідів із вадами зору.
2012 рік

    Одним із стратегічних напрямків діяльності департаменту соціальної політики, є співпраця з громадськими організаціями, що сприяє підвищенню ефективності та адресності соціальних послуг, налагодженню тісної співпраці органів місцевого самоврядування зі складовими соціальної інфраструктури територіальної громади, більш ефективному використанню бюджетних коштів, спрямованих на розв'язання вказаних проблем, та активному залученню додаткових небюджетних ресурсів.
Даний напрямок роботи реалізується шляхом участі, підтримки та організації спільних заходів (збори, конференції, зустрічі, «круглі столи»), фінансової підтримки діяльності громадських організацій, соціального замовлення на надання окремих соціальних послуг соціально-вразливим мешканцям міста, підтримки та співучасті у реалізації соціальних проектів об’єднань громадян.
    Протягом 2012 року активно здійснювалась співпраця з громадськими та благодійними організаціями. Представники департаменту прийняли участь у підготовці та організації спільних із громадськими об’єднаннями заходах з нагоди визначних дат щодо роз’яснення змін у законодавстві з питань соціального захисту населення тощо.
Щорічно здійснюється фінансова підтримка статутної діяльності міських громадських організацій та об’єднань ветеранів та інвалідів. Так, протягом 2012 року було надано підтримку 6 міським громадським організаціям ветеранів та інвалідів на суму 58,2 тис. гривень.
    Здійснювалась фінансова підтримка Луцького учбово-виробничого підприємства УТОС шляхом відшкодування за рахунок коштів бюджету міста витрат за послуги водо- та теплопостачання. Протягом звітного періоду було профінансовано 47,1 тис. грн.
    Також надавалась фінансова підтримка громадських організацій міста, які надають соціальні послуги соціально-вразливим верствам населення міста. Так, громадська організація «Спілка Самаритян м. Луцька» протягом року надавала соціальні послуги соціально-вразливим верствам населення міста, а саме: перевезення інвалідів – візочників (членів молодіжного реабілітаційного центру інвалідів з дитинства «Джерело життя» та мешканців геріатричного будинку) та вуличне харчування бездомних. У 2012 році на підтримку ГО «Спілка Самаритян м. Луцька» бюджетом міста профінансовано 20,0 тис. грн.
    Протягом 2012 року 375 ліжковохворих підопічних територіального центру забезпечувались засобами догляду та особистої гігієни (підгузками), які надані Волинським обласним благодійним фондом «Дитяча місія. Україна» та Благодійним фондом Ігоря Палиці «Новий Луцьк».
    У 2012 році в рамках виконання заходів Програми продовжувалась ефективна співпраця щодо надання соціальних послуг бездомним особам із Волинським обласним благодійним фондом «Переображення», на базі якого діє Центр обліку бездомних осіб. Так, протягом 2012 року Центром обліку бездомних осіб фонду:
    - поставлено на облік – 45 чол.;
    - зареєстровано переважне місце перебування – 85 чол., з них вперше -38 чол.;
    - надано допомогу щодо відновлення документів (паспорту) – 12 чол.;
    - надано допомогу в призначенні пенсії, соціальної допомоги – 15 чол.;
    - надано допомогу у влаштуванні в лікувальні заклади (на стаціонарне лікування) – 3 чол.;
    - надано допомогу в влаштуванні у будинок-інтернат – 1 чол.
    Підопічним Центру надається можливість помитись або скористатись послугами із санітарної обробки речей, за потребою видається чистий одяг та взуття.
    На фінансову підтримку діяльності Центру обліку бездомних осіб Волинського обласного благодійного фонду «Переображення» щодо надання соціальних послуг бездомним особам профінансовано 40,8 тис. грн.
Щодо створення в місті комфортного середовища для пересування неповносправних, налагоджена співпраця з громадськими організаціями інвалідів у форматі дорадчо-консультативного органу – Комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерної інфраструктур міста. До його складу входять представники громадських організацій інвалідів, інваліди-візочники, керівники виконавчих органів міської ради, представник фонду інвалідів, депутат Луцької міської ради та інші.
    Так, протягом 2012 року було проведено п’ять робочих засідань комітету, на яких розглядались актуальні питання щодо створення безбар’єрного середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями міста. Також спільно із представниками громадських організацій інвалідів, проведено 7 виїзних обстежень об’єктів інфраструктури міста щодо їх відповідності потребам інвалідів із здійсненням фотофіксації.
    Завдяки співпраці із Луцькою міською організацією УТОС, в серпні 2012 року в приміщеннях департаменту, філії № 2 та територіального центру забезпечено дублювання інформації рельєфно-крапковим шрифтом Брайля для орієнтування осіб із вадами зору (таблички на кабінетах, рельєфні позначки на перилах, нанесення контрастних ліній).
2013 рік

    У формуванні та реалізації соціальної політики на рівні міста застосовується комплексний підхід, який полягає у залученні представників громади міста: громадських організацій, благодійних фондів, представників соціально відповідального бізнесу, до вирішення питань соціального захисту нужденних громадян.
    На сьогодні налагоджена тісна співпраця щодо вирішення соціальних проблем з понад двадцятьма об'єднаннями громадян, діяльність яких має соціальне спрямування.
    За допомогою громадських, релігійних організацій та благодійних фондів реалізуються такі напрямки, як:
    - надання нужденним матеріальної допомоги, забезпечення гуманітарним одягом та взуттям, надання засобів гігієни та догляду для ліжковохворих;
    - забезпечення надання підтримки для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі: надання допомоги у відновленні документів, реєстрації місця перебування; організація гарячого харчування та нічлігу для бездомних у осінньо-зимовий період;
    - створення безперешкодного доступу до об’єктів інфраструктури міста.
    Співпраця з громадськими та благодійними організаціями реалізується шляхом участі, підтримки та організації спільних заходів (збори, конференції, зустрічі, «круглі столи»), фінансової підтримки діяльності громадських організацій, підтримки та співучасті у реалізації соціальних проектів об’єднань громадян.
    Протягом 2013 року представники департаменту прийняли участь у підготовці та організації спільних із громадськими об’єднаннями заходів з нагоди визначних дат щодо роз’яснення змін у законодавстві з питань соціального захисту населення тощо.
    В 2013 році здійснено фінансову підтримку діяльності 11 громадських об’єднань та профінансовано всього 167,78 тис.грн., з них:
    - 99,6 тис.грн. - на статутну діяльності 9 міських громадських організацій ветеранів, інвалідів та жертв нацистських переслідувань (Луцька міська організація Всеукраїнського об’єднання ветеранів, Луцька міська організація інвалідів війни та Збройних Сил, Луцька міська організація ветеранів, Луцька міська організація інвалідів України, Луцьке міське відділення Волинського обласного ветеранського громадсько-культурного товариства «Холмщина», Луцьке міське територіальне відділення Українського товариства сліпих, Луцька міська добровільна організація інвалідів «Спілка Чорнобиль», Луцька міська громадська організація «Спілка в’язнів-жертв нацизму», Луцька міська громадська організація інвалідів «Стимул»);
    - 58,2 тис.грн. - Луцькому учбово-виробничому підприємству УТОС шляхом відшкодування витрат за послуги водо- та теплопостачання;
    - 9,98 тис.грн - на співфінансування громадських робіт для безробітних щодо супроводу інвалідів по зору через ВО «Генерація успішної дії».
    Продовжувалась також ефективна співпраця із ВОБФ «Переображення» щодо соціального захисту бездомних та осіб звільнених з місць позбавлення волі. Так, на фінансову підтримку діяльності Центру обліку бездомних осіб Волинського обласного благодійного фонду «Переображення» щодо надання соціальних послуг бездомним громадянам та особам, звільненим з місць позбавлення волі, у 2013 році профінансовано 50,0 тис. грн.
    Протягом звітного періоду Центром поставлено на облік 77 чол.; зареєстровано переважне місце перебування 99 чол., надано допомогу щодо відновлення документів (паспорту) 20 чол.; направлено в центри реабілітації алко–/наркозалежних 2 особи; направлено до медичного закладу 1 особа; підготовлені документи та направлено до будинку-інтернату 1 особа; надано юридичних послуг 25 особам; надано послуг з харчування 9 особам; надано гуманітарної допомоги 3 особам.
    Силами волонтерів ВОБФ «Переображення» періодично здійснювались піші патрульні рейди. Зокрема, протягом 2013 року виявлено 17 осіб, які направлені за отриманням необхідної допомоги до Центру обліку бездомних осіб.
    Волинським обласним благодійним фондом «Переображення» у 2013 році облаштовано кімнати нічного (тимчасового) перебування бездомних, розрахованих на 12 ліжко-місць, що в свою чергу, дозволить вирішити проблеми надання притулку бездомним особам у осінньо-зимовий період, коли існує загроза обморожень та смертельних випадків від переохолодження.
    Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Луцька співпрацює з різними громадськими та релігійними організаціями, які надають допомогу коштами, одягом, взуттям, продуктами харчування, засобами особистої гігієни тощо (БФ «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк», Волинський обласний благодійний фонд «Дитяча місія. Україна», ВОБФ «Лелеки Волині» та інші).
Завдяки такій співпраці протягом звітного періоду забезпечено продуктовими наборами 493 громадян, гуманітарними одягом та взуттям 1584 громадян, допоміжними засобами пресування 254 особи.
    В рамках соціальної програми БФ «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк» «З добром у серці», в квітні 2013 року проведено капітальний ремонт кімнати для миття посуду їдальні терцентру та придбано нове обладнання (столи, стелажі, стелажі-сушки, мийки), побутову техніку (шестиканфорна газова плита, холодильник), кухонний посуд (каструлі, пательні, чайники, тарілки, стакани), 30 термосів для доставки гарячих обідів додому тим підопічним установи, які за станом здоров’я не можуть відвідувати їдальню терцентру. Встановлено бойлер в кімнаті для миття посуду та душову кабіну в санітарній кімнаті.
    Також установі подаровано нову сучасну комп’ютерну техніку та два апарати у фізіотерапевтичний кабінет: «Біотрон-компакт» для світлотерапії та «МІТ-11» для ультразвуку і магнітолазерної терапії.
    В цілому, в рамках реалізації даної соціальної програми для територіального центру на 2013 рік щомісячно надавалась благодійна допомога у сумі 29 тисяч гривень, з яких 20 тисяч витрачались на придбання засобів особистої гігієни (підгузки), 4 тисячі - на придбання калоприймачів для стомованих хворих і 5 тисяч – на придбання продуктів для формування продуктових наборів. Додатково щомісяця виділялись кошти для забезпечення 50 осіб безкоштовним гарячим харчуванням в їдальні терцентру.
    Щодо сприяння у створенні безперешкодного доступу до об’єктів інфраструктури міста для людей з інвалідністю, спеціалістами департаменту соціальної політики здійснюється організаційне забезпечення роботи Комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур міста, до складу якого входять представники громадських організацій інвалідів та інваліди-візочники. Протягом 2013 року було проведено два робочих засідання комітету, на яких розглядались актуальні питання щодо створення безбар’єрного середовища для людей з інвалідністю та здійснено три виїзні обстеження щодо перевірки на предмет доступності для маломобільних груп населення із проведенням фотофіксації.
    Завдяки активній громадянській позиції представників громадських об’єднань міста щодо вирішення найгостріших соціальних проблем, в місті також реалізовується ряд благодійних програм та акцій для малозахищених мешканців міста.
2014 рік

    Протягом 2014 року співпраця з громадськими та благодійними організаціями здійснювалась шляхом участі, підтримки та організації спільних заходів (збори, конференції, зустрічі, «круглі столи»), фінансової підтримки діяльності громадських організацій, підтримки та співучасті у реалізації соціальних проектів об’єднань громадян.
    Представники департаменту прийняли участь у підготовці та організації спільних із громадськими об’єднаннями заходів з нагоди визначних дат щодо роз’яснення змін у законодавстві з питань соціального захисту населення тощо.
    В 2014 році здійснено фінансову підтримку діяльності 10 громадських об’єднань та профінансовано всього 177,2 тис.грн., з них:
    - 99,8 тис.грн. - на статутну діяльності 8 міських громадських організацій ветеранів, інвалідів та жертв нацистських переслідувань (Луцька міська організація Всеукраїнського об’єднання ветеранів, Луцька міська організація інвалідів війни та Збройних Сил, Луцька міська організація ветеранів, Луцька міська організація інвалідів України, Луцьке міське відділення Волинського обласного ветеранського громадсько-культурного товариства «Холмщина», Луцьке міське територіальне відділення Українського товариства сліпих, Луцька міська добровільна організація інвалідів «Спілка Чорнобиль», Луцька міська громадська організація «Спілка в’язнів-жертв нацизму»);
    - 60,0 тис.грн. - Луцькому учбово-виробничому підприємству УТОС шляхом відшкодування витрат за послуги водо- та теплопостачання;
    - 17,4 тис.грн - на співфінансування громадських робіт для безробітних щодо супроводу інвалідів по зору через ВО «Генерація успішної дії».
    Продовжувалась також ефективна співпраця із ВОБФ «Переображення» щодо соціального захисту бездомних та осіб звільнених з місць позбавлення волі. Так, на фінансову підтримку діяльності Центру обліку бездомних осіб Волинського обласного благодійного фонду «Переображення» щодо надання соціальних послуг бездомним громадянам та особам, звільненим з місць позбавлення волі, у 2014 році профінансовано 46,6 тис. грн.
    Протягом звітного періоду Центром поставлено на облік 208 чол.; зареєстровано переважне місце перебування 138 чол., надано допомогу щодо відновлення документів (паспорту) 37 чол.; направлено до медичного закладу 1 особа; підготовлені документи та направлено до будинку-інтернату 1 особа; надано юридичних послуг 174 особам.
    Силами волонтерів ВОБФ «Переображення» періодично здійснювались піші патрульні рейди. Зокрема, протягом 2014 року виявлено 84 осіб, які направлені за отриманням необхідної допомоги до Центру обліку бездомних осіб.
    В Центрі обліку бездомних осіб ВОБФ «Переображення» діють кімнати нічного (тимчасового) перебування бездомних, які розраховані на 12 ліжко-місць, для надання притулку бездомним особам у осінньо-зимовий період, коли існує загроза обморожень та смертельних випадків від переохолодження. Так, в 2014 році в кімнатах нічного перебування надано 89 послуг ночівлі для 11 осіб. Підопічних також було забезпечено одноразовим харчуванням та гуманітарним одягом (взуттям).
    Поряд з цим, Волинським обласним благодійним фондом «Переображення» надається допомога вимушеним переселенцям із Автономної Республіки Крим, Луганської та Донецької областей, зокрема: надано притулок (за адресою фонду), матеріальну та гуманітарну допомогу 21 особі, зареєстровано за адресою фонду — 155 осіб.
    Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Луцька співпрацює з різними громадськими та релігійними організаціями, які надають допомогу коштами, одягом, взуттям, продуктами харчування, засобами особистої гігієни тощо (БФ «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк», Волинський обласний благодійний фонд «Дитяча місія. Україна», ВОБФ «Лелеки Волині» та інші).
    Завдяки співпраці з громадськими та релігійними об'єднаннями протягом 2014 року забезпечено продуктовими наборами 746 громадян, гуманітарними одягом та взуттям 2137 громадян, додатково безкоштовно забезпечено щоденним гарячим харчуванням 601 особу; допоміжними засобами пересування 115 осіб (в цілому ж користуються допоміжними засобами пересування, виданими працівником кімнати дарованих речей територіального центру 342 громадян). Крім того, видано 1859 упаковок підгузок для дорослих, 2850 штук калоприймачів для 77 стомованих хворих.
    Протягом минулого року територіальним центром надано 3760 послуг з перевезень осіб з обмеженими фізичними можливостями спецавтомобілем Фіат-Дукато для 180 осіб.
    Волинська єпархія Української Православної церкви МП проводить оплату харчування одного дня в тиждень в їдальні терцентру; харчування переселенців, забезпечення продуктовими наборами. Протягом 12 місяців оплачено харчування 707 чол. на суму 21532,80 грн.; забезпечено продуктовими наборами 50 осіб на суму 1440,61 грн. Також за кошти єпархії було придбано 70 літрів дизельного пального на суму 829,69 грн. для здійснення перевезень осіб з обмеженими фізичними можливостями, 250 грн. виділено на ремонт спецавтомобіля;
    Волинським обласним благодійним фондом «Дитяча місія. Україна» протягом 2014 року забезпечено гуманітарними одягом та взуттям 2137 громадян, допоміжними засобами для пересування 115 осіб яким видано 175 одиниць техзасобів (в цілому ж користуються допоміжними засобами пересування, виданими працівником кімнати дарованих речей територіального центру 342 громадян), забезпечено продуктовими наборами 746 громадян.
    Фондом Ігоря Палиці «Новий Луцьк» в рамках соціальної програми Фонду «З добром у серці», протягом звітного періоду додатково забезпечено безкоштовним гарячим харчуванням 601 особа на суму 84939,78 грн., видано 1859 упаковок підгузок на суму 239466,01 грн. та 2850 штук калоприймачів для 77 стомованих громадян на суму 50844 грн.
    Оскільки на період дії постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2014 № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету», заборонено придбання оргтехніки за державні кошти, необхідну для роботи територіального центру оргтехніку придбав Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк». Так за кошти Фонду придбано: 2 принтери загальною вартістю 2660 грн.; системний блок, 2 картриджі, принтер-ксерокс-сканер та оперативна пам’ять на суму 9856,16 грн.
    Щодо сприяння у створенні безперешкодного доступу до об’єктів інфраструктури міста для людей з інвалідністю, спеціалістами департаменту соціальної політики здійснюється організаційне забезпечення роботи Комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур міста, до складу якого входять представники громадських організацій інвалідів та інваліди-візочники. Протягом 2014 року було здійснено три виїзні обстеження щодо перевірки на предмет доступності для маломобільних груп населення із проведенням фотофіксації.
    Завдяки активній громадянській позиції представників громадських об’єднань міста щодо вирішення найгостріших соціальних проблем, в місті також реалізовується ряд благодійних програм та акцій для малозахищених мешканців міста.
2015 рік

    Співпраця з громадськими та благодійними організаціями реалізується шляхом участі та підтримки спільних заходів, фінансової підтримки діяльності громадських організацій, підтримки надання соціальних послуг вразливим мешканцям міста.
    Так, протягом 2015 року здійснено фінансову підтримку діяльності громадських об’єднань на суму 347,2 тис.грн., з них:
      - 100,0 тис.грн. на статутну діяльність міських громадських організацій ветеранів, інвалідів та жертв нацистських переслідувань;
      - 9,9 тис.грн. на фінансову підтримку громадських організацій для проведення заходів соціального спрямування з нагоди визначних та пам'ятних дат, зборів, конференцій, семінарів;
      - 144,6 тис.грн. Луцькому учбово-виробничому підприємству УТОС шляхом відшкодування витрат за послуги водо- та теплопостачання;
      - 18,4 тис.грн. на співфінансування громадських робіт для безробітних щодо супроводу інвалідів по зору через ВО «Генерація успішної дії»;
      - 74,3 тис. грн. на фінансову підтримку діяльності Центру обліку бездомних осіб ВОБФ “Переображення”.
    В рамках Програми продовжується співпраця із Центром обліку бездомних осіб Волинського обласного благодійного фонду «Переображення» щодо надання соціальних послуг бездомним особам та звільненим з місць позбавлення волі.
    Протягом звітного періоду до Центру обліку бездомних осіб звернулось 250 осіб, з них 86 осіб виявлено соціальним патрулем. Надано допомогу щодо: відновлення документів – 48 особам; реєстрації місця перебування – 162 осіб.
    Поряд з цим, ВОБФ «Переображення» надається допомога внутрішньо переміщеним громадянам, зокрема: надано допомогу у реєстрації та відновленні документів для 107 громадян, надано притулок за адресою фонду 25 особам.
    Протягом 2015 року територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Луцька співпрацював з різними благодійними фондами, релігійними організаціями міста:
      - ВОБФ «Переображення» - реабілітація та надання соціальної підтримки бездомним громадянам та особам звільненим з місць позбавлення волі;
      - ВОБФ «Дитяча місія. Україна» - забезпечення одягом, взуттям, засобами особистої гігієни, допоміжними засобами пересування у вигляді гуманітарної допомоги, а також продуктами харчування, як благодійна допомога;
      - ВОБФ «Добродій» - забезпечення одягом, взуттям, меблями у вигляді гуманітарної допомоги;
      - Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк» - забезпечення засобами особистої гігієни (підгузками та калоприймачами) та додаткове забезпечення безкоштовним гарячим харчуванням до 50 осіб на місяць.
    Завдяки такій співпраці протягом звітного періоду надано допомоги на загальну суму 806891,49 грн. З них:
      - Фондом Ігоря Палиці «Новий Луцьк» на суму 674270,75 грн, з яких додатково безкоштовно забезпечено щоденним гарячим харчуванням 598 осіб на суму 104 396,00 грн; видано 1493 упаковок підгузок на суму 419 984,75грн.; 3160 штук стомадрес на суму 149 890,00 грн. для 103 стомованих хворих.;
      - Волинським обласним благодійним фондом «Дитяча місія. Україна» на суму 132020,74 грн, з яких видано 367 упаковок підгузок на суму 26 120,00 грн.; 16 998 шт. підгузок на суму 84 990,00 грн.; 800 штук одноразових пелюшок на суму 2 400,00 грн. та 1 288 шт. підкладів на суму 1 288,00 грн.; забезпечено продуктовими наборами 208 осіб на суму 17222,74 грн.;
      - Волинським обласним благодійним фондом «Добродій» на суму 600 грн. – 200 шт. одноразових пелюшок.
    Також забезпечено гуманітарним одягом та взуттям, іншими предметами домашнього вжитку 2029 громадян; допоміжними засобами пересування (інвалідні візки, ролятори, милиці тощо) 141 особу, яким видано 220 одиниць технічних засобів (в цілому ж користуються допоміжними засобами пересування, виданими працівником кімнати дарованих речей терцентру, 459 громадян).
    Протягом 2015 року Луцький міський територіальний центр спільно з міським та обласним координаційними центрами та волонтерами надає допомогу переміщеним особам із Східних областей України, де проводиться антитерористична операція
2016 рік

    Департамент соціальної політики співпрацює з громадськими та благодійними організаціями шляхом участі у спільних заходах, надання фінансової підтримки громадським організацій, підтримки надання соціальних послуг вразливим мешканцям міста.
    В рамках Програми соціального захисту населення міста на 2016-2020 роки на підтримку діяльності громадських об’єднань профінансовано 395,8 тис.грн.:
- 110,0 тис.грн. - фінансова підтримка статутної діяльності міських громадських організацій ветеранів, інвалідів та жертв нацистських переслідувань;
- 200,0 тис.грн. - підтримка Луцького учбово-виробничого підприємства УТОС шляхом відшкодування за рахунок коштів бюджету міста витрат за послуги водо- та теплопостачання;
- 31,4 тис.грн. - співфінансування громадських робіт для безробітних щодо супроводу інвалідів по зору через ВО «Генерація успішної дії» та щодо виконання робіт для Волинського фонду активної реабілітації неповносправних;
- 4,9 тис.грн. – на проведення заходів соціального спрямування громадськими об’єднаннями;
- 49,5 тис.грн. – фінансова підтримка Волинського обласного благодійного фонду «Переображення» для забезпечення діяльності Центру обліку бездомних осіб та відділення нічного перебування.
    В рамках Програми продовжується співпраця із Центром обліку бездомних осіб Волинського обласного благодійного фонду «Переображення» щодо надання соціальних послуг бездомним особам та звільненим з місць позбавлення волі.
    Протягом звітного періоду до Центру обліку бездомних осіб звернулось 272 осіб, з них 35 осіб виявлено соціальним патрулем. Надано допомогу щодо: відновлення документів – 45 особам; реєстрації місця перебування – 119 осіб; в оформленні пенсій, соціальних допомог, працевлаштуванні – 86 осіб; правової підтримки – 272 особам.
    На базі Центру обліку бездомних осіб Фонду діють кімнати нічного перебування для бездомних осіб на 12 ліжко-місць, які діють в осінньо-зимовий період за умов настання температури повітря, при якій є загроза переохолодження та замерзання. Відділення нічного перебування Центру надає послуги ночівлі, харчування, санітарно-гігієнічні послуги, первинної медичної допомоги та забезпечення гуманітарним одягом. Протягом звітного періоду послугами відділення нічного перебування скористалось 35 осіб.
    З метою надання всебічної підтримки та допомоги соціально-незахищеним мешканцям міста, територіальний центр співпрацює з різними благодійними фондами, релігійними організаціями міста:
- ВОБФ «Переображення» - облік бездомних громадян та осіб звільнених з місць позбавлення волі, їх реабілітація та надання соціальної підтримки;
- ВОБФ «Дитяча місія. Україна» - забезпечення одягом, взуттям, засобами особистої гігієни, допоміжними засобами пересування у вигляді гуманітарної допомоги, а також продуктами харчування, як благодійна допомога;
- ВОБФ «Добродій», ВОБФ «Мрія» - забезпечення одягом, взуттям, у вигляді гуманітарної допомоги;
- ВОБФ «Плече» - забезпечення одягом, взуттям, технічними засобами реабілітації;
- Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» - забезпечення засобами особистої гігієни (стомадреси) та додаткове забезпечення безкоштовним гарячим харчуванням до 50 осіб на місяць.
    Завдяки такій співпраці протягом звітного періоду надано допомоги на загальну суму 585067,65 грн. З них:
- Волинським обласним благодійним фондом «Дитяча місія. Україна» на суму 209462,6 грн., зокрема, забезпечено продуктовими наборами 350 осіб на суму 37574,20 грн.; технічними засобами реабілітації 90 осіб на суму 4732,2 грн.; одягом та взуттям – 1562 ос. на суму 161823,2 грн.. Крім того, через кімнату дарованих речей 210 громадян, які обслуговуються структурними підрозділами установи, було забезпечено підгузками (1535 шт.).
- Волинським обласним благодійним фондом «Добродій» - забезпечено одягом та взуттям 511 ос. на суму 52939,6 грн.;
- Волинським обласним благодійним фондом «Мрія» - забезпечено одягом та взуттям 90 ос. на суму 9324 грн.;
- Волинським обласним благодійним фондом «Плече» - на суму 15592,58 грн. З них забезпечено одягом та взуттям 150 осіб на суму 15540 грн.; технічними засобами реабілітації – 1 ос. на суму - 52,58 грн.;
- Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом» на суму 297748,87 грн., видано 3473 шт. стомадрес на суму 179996,00 грн. для 122 стомованих хворих в рамках соціальної програми «З добром у серці». Крім того, в рамках соціальної програми фонду здійснювалось додаткове забезпечення громадян гарячим харчуванням.
2017 рік

    Департамент соціальної політики співпрацює з громадськими та благодійними організаціями шляхом участі у спільних заходах, надання фінансової підтримки громадським організацій, підтримки надання соціальних послуг вразливим мешканцям міста.
    За ініціативи радника міського голови Ігоря Поліщука в департаменті соціальної політики реалізовувалась Програма соціальної адаптації осіб з інвалідністю на 2017 рік, затверджена рішення міської ради від 31.05.2017 № 24/6. До надання послуг в департаменті залучались представники таких громадських організацій, як Луцька міська організація інвалідів, Волинська обласна організація Українського товариства глухих, Луцька міська територіальна первинна організація УТОС, та інші особи, які не є представниками громадських об’єднань.
    В рамках Програми за 2017 рік було укладено 102 угоди цивільно-правового характеру з людьми з інвалідністю та профінансовано 173,6 тис. грн. Враховуючи позитивний досвід реалізації цієї Програми, міська рада затвердила Програму соціальної адаптації осіб з інвалідністю на 2018-2020 роки (рішення міської ради від 29.11.2017 № 34/23).
    Протягом 2017 року в рамках Програми соціального захисту населення міста на 2016-2020 роки на підтримку діяльності громадських об’єднань профінансовано 520,9 тис. грн.:
- 114,9 тис.грн. - фінансова підтримка статутної діяльності міських громадських організацій ветеранів, інвалідів та жертв нацистських переслідувань;
- 250,0 тис.грн. - підтримка Луцького учбово-виробничого підприємства УТОС шляхом відшкодування за рахунок коштів бюджету міста витрат за послуги водо- та теплопостачання;
- 92,5 тис.грн. - фінансова підтримка Волинського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору "Генерація успішної дії" для забезпечення діяльності студії друку шрифтом Брайля;
- 3,6 тис.грн. – одноразова грошова допомога керівникам та активістам громадських організацій з нагоди ювілейних дат та річниць;
- 59,9 тис.грн. – фінансова підтримка Волинського обласного благодійного фонду «Переображення» для забезпечення діяльності Центру обліку бездомних осіб та відділення нічного перебування.
    В рамках Програми продовжується співпраця із Центром обліку бездомних осіб Волинського обласного благодійного фонду «Переображення» щодо надання соціальних послуг бездомним особам та звільненим з місць позбавлення волі.
    Протягом звітного періоду волонтерським патрулем Центру обліку бездомних осіб виявлено 101 особу. Надано послуги з харчування, забезпечення теплим одягом, засобами гігієни 19 особам, 19 особам надано сприяння у відновленні документів.
    На базі Центру обліку бездомних осіб Фонду діють кімнати нічного перебування для бездомних осіб на 12 ліжко-місць, які діють в осінньо-зимовий період за умов настання температури повітря, при якій є загроза переохолодження та замерзання. Відділення нічного перебування Центру надає послуги ночівлі, харчування, санітарно-гігієнічні послуги, первинної медичної допомоги та забезпечення гуманітарним одягом. Протягом звітного періоду послугами відділення нічного перебування скористалось 25 осіб.
    З метою надання всебічної підтримки та допомоги соціально-незахищеним мешканцям міста, територіальний центр співпрацює з різними благодійними фондами, релігійними організаціями міста:
- ВОБФ «Переображення» - облік бездомних громадян та осіб звільнених з місць позбавлення волі, їх реабілітація та надання соціальної підтримки;
- ВОБФ «Дитяча місія. Україна» - забезпечення одягом, взуттям, засобами особистої гігієни, допоміжними засобами пересування у вигляді гуманітарної допомоги, а також продуктами харчування, як благодійна допомога;
- ВОБФ «Добродій» - забезпечення одягом, взуттям, у вигляді гуманітарної допомоги;
- ВОБФ «Плече» - забезпечення одягом, взуттям, технічними засобами реабілітації;
- Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» - додаткове забезпечення безкоштовним гарячим харчуванням до 50 осіб на місяць (січень-червень 2017).
Анкенті дані громадських організацій

Опитування

Чи задоволені Ви якістю надання соціальних послуг?

      Так
      Частково
      Ні

   

Фейсбук

Наша сторінка
в соціальній мережі
Facebook

facebook

Пряма лінія

Служба оперативного реагування:
15-80


Стандарт якості

ISO 9001


Погода
Курси валют
bank-ua.com
bank-ua.com
bank-ua.com

на головну

Останні зміни:
© 2010 Відділ автоматизованої обробки інформації - VAOI

Нас відвідали:
всього сьогодні
170759 20