Новини департаменту

23.11.2023

Поради щодо спілкування з ветеранами             Більшість з нас має знайомих або родичів, які захищають Україну від російської агресії або повернулися з війни. Досвід бойових дій залишає свій слід і може вплинути на щоденне життя та спілкування цих людей. Тому важливо створити сприятливі умови для ветеранів, щоб допомогти їм відновитися і соціалізуватися.
             Під час спілкування з ветеранами деякі питання можуть викликати важкі та потенційно травматичні спогади, деякі – знецінюють захисників чи здатні викликати сумнів у їхніх силах. Серед тем, що можуть бути особливо чутливими для розмови: війна, політика, справедливість і несправедливість, почуття провини.
             Якщо людина сама прагне обговорити їх, важливо пам’ятати, що вона хоче бути почутою й немає жодної потреби переконувати її у зворотному або нав’язувати своє бачення.
             Національна соціальна сервісна служба України рекомендує перелік фраз, які можуть бути некомфортними у спілкуванні з ветеранами. Будьте уважні до своїх слів, адже захист України – це про гідність і повагу.
             Ще більше порад ви можете знайти у посібнику «Як ти, ветеране?»: https://yakty.com.ua/veteran.
        
        

Контактна інформація

Телефони

+38 0332 28 10 00 - гаряча лінія
+38 0332 28 41 80 - приймальня
телефонний довідник департаменту