Новини департаменту

24.11.2023

Поради щодо безбар’єрної та толерантної комунікації             Національна соціальна сервісна служба України надає поради щодо безбар’єрної та толерантної комунікації з людьми, які користуються жестовою мовою.
             У той час, як мову жестів використовує кожен з нас, коли щось розповідає, сміється та жестикулює, «жестова мова» – це мова, яку використовують люди з порушеннями слуху. Вона має свою структуру, правила та словник.
             Важливо зауважити, що люди з повною втратою слуху (наприклад, внаслідок травми, через стан здоров’я або вікових змін) зберігають здатність мовлення, але здебільшого їхня вимова відрізнятиметься від вимови тих, хто має слух. Тому вживати термін «глухонімі» щодо них – некоректно. Аналогічна ситуація зі словом «німі», оскільки такі люди використовують жестову мову чи інші альтернативні засоби комунікації, щоб висловити свої думки.
             Також хибно вважати, що в світі існує лише одна жестова мова. Насправді ж є багато різних жестових мов, деякі з них можуть бути схожі, а інші - абсолютно відмінними.
        

Контактна інформація

Телефони

+38 0332 28 10 00 - гаряча лінія
+38 0332 28 41 80 - приймальня
телефонний довідник департаменту