Новини департаменту

10.04.2024

Безкоштовне навчання в автошколах для ветеранів та членів їх сімей, які мають інвалідність із порушенням опорно-рухового апарату             В межах флагманського проєкту “Автошколи для осіб з інвалідністю” створено зручну та якісну державну послугу з навчання керування автомобілем та з отримання посвідчення водія на право керування транспортним засобом для людей з інвалідністю із порушенням опорно-рухового апарату.
             Ветерани війни та члени їх сімей, які мають інвалідність із порушенням опорно-рухового апарату, можуть безкоштовно пройти навчання у таких автошколах в межах професійної адаптації за рахунок коштів бюджетної програми Міністерства у справах ветеранів України.
             Право на отримання послуги за рахунок коштів державного бюджету відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 № 432 мають:
        • особи, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни;
        • особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей таких осіб;
        • члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни;
        • члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України;
        • постраждалі учасники Революції Гідності;
        • військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовців військових прокуратур, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, співробітників Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів військових формувань, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та члени їх сімей (на період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування).
             Охочі пройти безкоштовне навчання в обраній автошколі можуть звернутися до органу соціального захисту населення за адресою зареєстрованого місця проживання (перебування) або за місцем фактичного проживання (перебування) із заявою в паперовій або електронній формі.
             Загальна тривалість навчання – 11 тижнів. Із них 64 години – теоретичний курс, та 40 годин – практичний курс.
             Іспит складається в сервісному центрі МВС, на транспортному засобі з ручним керуванням. Водійське посвідчення отримується в тому ж сервісному центрі МВС, де складається теоретичний іспит.
             Автошколи для осіб з інвалідністю працюють і приймають охочих в шести регіонах України, а саме: в Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Одеській та Хмельницькій областях.
             З більш детальною інформацією щодо проєкту “Автошколи для осіб з інвалідністю» можна ознайомитися за покликанням: https://driveability.mvs.gov.ua/
        
        

Контактна інформація

Телефони

+38 0332 28 10 00 - гаряча лінія
+38 0332 28 41 80 - приймальня
телефонний довідник департаменту