Новини департаменту

11.07.2024

Кращі практики: в Луцьку впроваджують принципи транспортної безбар’єрності



        За результатами проведеного Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України аналізу, місто Луцьк – серед кращих прикладів впровадження безбар’єрності у сфері громадського транспорту.
        Луцька міська територіальна громада здійснює поетапне збільшення парку транспорту для перевезень маломобільних груп населення. На 16 з 22-х міських маршрутів працюють автобуси, пристосовані для перевезень осіб з інвалідністю.
        Наразі перевезення в місті здійснюють 93 автобуси та 41 тролейбус з низькою підлогою та аппареллю. Також наявні 6 великогабаритних автобусів для перевезень дітей у кріслах колісних, що забезпечують довезення дітей до шкіл.
        Транспортна безбар'єрність є ключовим аспектом створення інклюзивного суспільства, де кожна людина має рівні можливості для пересування. Доступність громадського транспорту особливо важлива для людей з інвалідністю, людей похилого віку, вагітних жінок та батьків з маленькими дітьми.
        Забезпечення безбар'єрності в транспортній сфері передбачає впровадження спеціальних заходів, зокрема, використання низькопідлогових автобусів, тролейбусів та трамваїв, облаштування ліфтів та ескалаторів на шляхах до зупинки, звукові та візуальні інформаційні системи, а також спеціально обладнані місця для пасажирів з інвалідністю.
        Крім того, важливою запорукою забезпечення безбар’єрності є навчання персоналу громадського транспорту щодо готовності надати необхідну допомогу маломобільним пасажирам. Завдяки таким заходам громадський транспорт стає доступним для всіх, що сприяє покращенню якості життя та успішній інтеграції усіх членів громади.
        

        

        

Контактна інформація

Телефони

+38 0332 28 10 00 - гаряча лінія
+38 0332 28 41 80 - приймальня
телефонний довідник департаменту