ОНЛАЙН РЕЄСТРАЦІЯ ДОКУМЕНТІВ
ДЕРЖАВНІ ПОСЛУГИ ОНЛАЙН
ПОШУК ЖИТЛА
для евакуйованих осіб
Центральні органи влади:
"Гаряча лінія" Мінсоцполітики: 15-45 0-800-502-757
Контакт-центр ПФУ: 0-800-503-753
Місцеві органи влади:
Наші колеги:
|
Питання та відповіді

На яку норму житла розраховується субсидія?
|
Соціальну норму житла для надання субсидій встановлено у розмірі 13,65 кв. м. на одну особу та додатково 35,22 кв. м. на домогосподарство, тобто 48,87 кв. м. на одну особу.
|
Яким чином можна отримати житлову субсидію,
куди потрібно звертатися?
|
Для отримання субсидії заявник, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає заяву та декларацію про доходи і витрати осіб, які зареєстровані (проживають) за вказаною адресою. Подання інших документів не передбачено, крім договору оренди житла (за його наявності) та довідок про доходи у випадку отримання доходів, інформація про які не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. Заява та декларація можуть бути надіслані поштою. Для отримання інформації щодо оформлення житлової субсидії звертатись в департамент соціальної політики за наступними адресами:
     - м. Луцьк, пр. Волі, 4, індекс 43025, тел.: (0332) 28-41-80, 72-41-64, факс: (0332) 72-45-65, e-mail: dsp@lutskrada.gov.ua
     - Філія № 1: м. Луцьк, пр-т Соборності, 18, тел.: 77-44-71, 77-44-72
     - Філія № 2: м. Луцьк, вул. Бенделіані, 7, тел.: 26-59-61, 26-35-23
     Віддалені робочі місця:
     1. Прилуцький старостинський округ: с. Прилуцьке, вул. Ківерцівська, 35А (для мешканців сіл Прилуцьке, Жабка, Сапогове, Дачне);
     2. с. Жидичин, вул. Данила Галицького, 12 (для мешканців сіл Жидичин, Кульчин, Липляни, Озерце, Клепачів, Небіжка)
     3. с. Забороль, вул. Володимирська, 34а (для мешканців сіл Забороль, Антонівка, Великий Омеляник, Охотин, Всеволодівка, Олександрівка, Одеради, Городок, Сьомаки, Шепель, Заболотці)
     4. с. Боголюби, вул. 40 років Перемоги, 57 (для мешканців сіл Боголюби, Богушівка, Тарасове, Іванчиці, Озденіж)
     5. с. Княгининок, вул. Соборна, 77 (для мешканців сіл Брище, Княгининок, Зміїнець, Милуші, Милушин, Моташівка, Сирники, Буків, Рокині)
|
Які документи подають громадянам, які постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи , для відшкодування коштів за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами?
|
Відповідно до Закону право на відшкодування коштів за придбані лікарські засоби мають:
- громадяни, віднесені до категорії 1;
- громадяни, віднесені до категорії 2;
- громадяни, віднесені до категорії 3;
- потерпілі діти.
Для відшкодування витрат за придбані в аптечних закладах лікарські засоби громадяни подають до департаменту соціального захисту населення заяву встановленого зразку разом з оригіналом рецепта (рецептів) зі штампом аптечної установи „ВІДПУЩЕНО” разом з касовим чеком.
|
В які терміни подаються заяви на санаторно-курортне лікування та оздоровлення на наступний рік?
|
Відповідно до пункту Порядку організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2013 №261, для взяття на облік для забезпечення путівкою у наступному році постраждала особа чи один із батьків потерпілої дитини або особа, яка їх замінює, подає до 15 жовтня поточного року місцевому органові заяву встановленого зразку разом з виданою в установленому МОЗ порядку довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о. Заяви, подані з порушенням строку, приймаються для взяття постраждалих осіб чи потерпілих дітей на облік для забезпечення путівкою через один календарний рік |
В яких розмірах відшкодовується вартість проїзду громадянам, які постраждали внаслідок катастрофи на ЧАЕС?
|
Постановою від 20 вересня 2005 р № 936 передбачено:
Відшкодування громадянам, які постраждали внаслідок катастрофи на ЧАЕС, один раз на рік вартості проїзду міжміським транспортом до будь-якого населеного пункту України та у зворотному напрямку (без врахування пересадок та вартості за постіль і чай) здійснюється за рахунок відповідних субвенсій з державного бюджету місцевим бюджетом та за місцем реєстрації громадян на підставі проїздних квитків пред’явлених департаменту соціальної політики. Відшкодовані суми становлять:
- для 1 ктегоріїї в розмірі 100 %;
- для 2 категорії 50%;
- для дітей-інвалідів та їх супроводжуючих – 100 %.
|
Які основні розділи Закону України ’’Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок катастрофи на ЧАЕС’’?
|
Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок катастрофи на ЧАЕС" складається з таких розділів:
- Загальні положення;
- Статус осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- Єдина система реєстрації та медичного забезпечення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Загальні компенсації та пільги;
- Захист дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи;
- Захист населення, яке потерпіло від Чорнобильської катастрофи;
- Особливості регулювання праці громадян, які працюють на територіях радіоактивного забруднення;
- Пенсії і компенсації особам, віднесеним до категорії 1,2,3;
- Громадські об’єднання осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- Заключні положення.
|
Які документи необхідні для реєстрації в Єдиному державному реєстрі громадян які мають право на пільги?
|
Для реєстрації в Єдиному державному реєстрі громадян які мають право на пільги пільговик подає наступні документи:
1. Документ, що підтверджує право пільговика та членів його сім’ї на пільги.
2. Пенсійне посвідчення.
3. Паспорт.
4. Довідка про склад сім’ї.
5. Довідка про присвоєння ідентифікаційного номера.
6. Надає дані про житлову та опалювальну площу.
7. Надає дані про послуги, щодо отримання яких він має пільги та реально ними користується ( квитанцію про оплату за житло).
|
За яких умов і якій категорії громадян при виході на пенсію виплачується одноразова грошова допомога у розмірі десяти місячних пенсій?
|
З 1 жовтня 2011 року, у зв’язку з набранням чинності Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", запроваджена нова норма, якою встановлено, що особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до п. "е" – "ж" ст. 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення":
"е) працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення при наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку;
є) спортсмени - заслужені майстри спорту, майстри спорту міжнародного класу - члени збірних команд при загальному стажі роботи не менше 20 років - у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку;
ж) артисти театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів при стажі творчої діяльності від 20 до 30 років за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку"
і мають страховий стаж (для чоловіків 35 років, для жінок – 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.
Визначення страхового стажу, що дає право на виплату цієї грошової допомоги, здійснюється на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 року № 909 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2002 № 1436).
Особи, яким були призначені пенсії за вислугу років і які згодом влаштувались на роботу, яка дає право на пенсію за вислугу років (в зв’язку з чим виплата пенсії за вислугу років була припинена, а на момент досягнення пенсійного віку вони працюють на посадах в державних чи комунальних закладах освіти чи охорони здоров’я і звертаються за призначенням пенсії за віком), права на таку грошову допомогу не мають, оскільки пенсія їм уже призначалась. |
Чи збільшуються пенсійні виплати жінок у зв’язку з підвищенням пенсійного віку?
|
Так, жінкам, які народилися у період по 31 грудня 1961 року, після виходу на пенсію встановлюється підвищення розміру пенсії, обчисленого відповідно до статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в розмірі 2,5 відсотка за кожні шість місяців більш пізнього виходу на пенсію, починаючи з 55 років до досягнення ними 60-річного віку. |
Чи мають право жінки отримувати пенсію при досягненні ними 55 років?
|
Так, Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" передбачено, що до 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому випадку розмір їх пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.
Зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду.
У разі коли жінка, якій достроково призначено пенсію, до досягнення віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", працевлаштувалася, виплата дострокової пенсії на час роботи припиняється. У цьому випадку після досягнення віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, відсоток, на який зменшено розмір пенсії, переглядається з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого за період роботи після дострокового виходу на пенсію.
Відсоток, на який було зменшено розмір пенсії, також може бути переглянуто з урахуванням відповідної кількості повних місяців страхового стажу, якщо особа після досягнення віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, продовжує працювати і відмовилася від отримання пенсії.
|
стор. 1 2
|
Опитування |
Чи задоволені Ви якістю надання соціальних послуг?
|
Фейсбук |
Наша сторінка в соціальній мережі Facebook
|
Пряма лінія |
Служба оперативного реагування: 15-80
|
Стандарт якості |

|
|