На головну Написати лист Департамент соціальної політики Луцької міської ради


Луцьк соціальний


Департамент соціальної політики
Луцької міської ради

офіційний сайт

Новини   |   Дошка оголошень   |   Питання та відповіді      Понеділок, 10 Серпня, 2020 року
Телефони "гарячої лінії" департаменту :  інформатор відділу прийому громадян - 28-41-61; призначення субсидій -  28-41-75, 28-41-82, 28-41-80 ; надання консультацій учасникам АТО та членам їх сімей - 28-41-65; "Допомога поруч" - 28-41-64, 28-41-87.

ОНЛАЙН РЕЄСТРАЦІЯ ДОКУМЕНТІВ

Центральні
органи влади:

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство праці та соціальної політики
"Гаряча лінія" Мінсоцполітики:
15-45
0-800-502-757

Пенсійний фонд
Контакт-центр ПФУ:
0-800-503-753

Фонд соціального захисту інвалідів

Місцеві
органи влади:

Волинська державна адміністрація
Волинська обласна рада
Луцька міська рада


Наші колеги:
Львів соціальний
Питання та відповіді
В які терміни подаються заяви на санаторно-курортне лікування та оздоровлення на наступний рік?

Відповідно до пункту Порядку організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2013 №261, для взяття на облік для забезпечення путівкою у наступному році постраждала особа чи один із батьків потерпілої дитини або особа, яка їх замінює, подає до 15 жовтня поточного року місцевому органові заяву встановленого зразку разом з виданою в установленому МОЗ порядку довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о. Заяви, подані з порушенням строку, приймаються для взяття постраждалих осіб чи потерпілих дітей на облік для забезпечення путівкою через один календарний рікВ яких розмірах відшкодовується вартість проїзду громадянам, які постраждали внаслідок катастрофи на ЧАЕС?

Постановою від 20 вересня 2005 р № 936 передбачено:
Відшкодування громадянам, які постраждали внаслідок катастрофи на ЧАЕС, один раз на рік вартості проїзду міжміським транспортом до будь-якого населеного пункту України та у зворотному напрямку (без врахування пересадок та вартості за постіль і чай) здійснюється за рахунок відповідних субвенсій з державного бюджету місцевим бюджетом та за місцем реєстрації громадян на підставі проїздних квитків пред’явлених департаменту соціальної політики. Відшкодовані суми становлять:
- для 1 ктегоріїї в розмірі 100 %;
- для 2 категорії 50%;
- для дітей-інвалідів та їх супроводжуючих – 100 %.Які основні розділи Закону України ’’Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок катастрофи на ЧАЕС’’?

Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок катастрофи на ЧАЕС" складається з таких розділів:
 1. Загальні положення;
 2. Статус осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
 3. Єдина система реєстрації та медичного забезпечення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
 4. Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Загальні компенсації та пільги;
 5. Захист дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи;
 6. Захист населення, яке потерпіло від Чорнобильської катастрофи;
 7. Особливості регулювання праці громадян, які працюють на територіях радіоактивного забруднення;
 8. Пенсії і компенсації особам, віднесеним до категорії 1,2,3;
 9. Громадські об’єднання осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
 10. Заключні положення.Чи розраховується субсидія на зареєстрованих членів сім'ї, які проживають в іншому населеному пункті?

Сім'ям, в яких члени родини відсутні тривалий час (працюють або навчаються в іншому регіоні, перебувають на лікуванні чи в місцях позбавлення волі), за наявності засобів обліку комунальних послуг субсидія призначається на кількість осіб, яка визначається з урахуванням підтверджуючих документів про тимчасову відсутність зареєстрованих осіб, в окремих випадках – на підставі обстеження умов проживання.Які документи необхідні для реєстрації в Єдиному державному реєстрі громадян які мають право на пільги?

Для реєстрації в Єдиному державному реєстрі громадян які мають право на пільги пільговик подає наступні документи:
1. Документ, що підтверджує право пільговика та членів його сім’ї на пільги.
2. Пенсійне посвідчення.
3. Паспорт.
4. Довідка про склад сім’ї.
5. Довідка про присвоєння ідентифікаційного номера.
6. Надає дані про житлову та опалювальну площу.
7. Надає дані про послуги, щодо отримання яких він має пільги та реально ними користується ( квитанцію про оплату за житло).За яких умов і якій категорії громадян при виході на пенсію виплачується одноразова грошова допомога у розмірі десяти місячних пенсій?

      З 1 жовтня 2011 року, у зв’язку з набранням чинності Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", запроваджена нова норма, якою встановлено, що особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до п. "е" – "ж" ст. 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення":
"е) працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення при наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку;
є) спортсмени - заслужені майстри спорту, майстри спорту міжнародного класу - члени збірних команд при загальному стажі роботи не менше 20 років - у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку;
ж) артисти театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів при стажі творчої діяльності від 20 до 30 років за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку"

і мають страховий стаж (для чоловіків 35 років, для жінок – 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.
      Визначення страхового стажу, що дає право на виплату цієї грошової допомоги, здійснюється на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 року № 909 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2002 № 1436).
      Особи, яким були призначені пенсії за вислугу років і які згодом влаштувались на роботу, яка дає право на пенсію за вислугу років (в зв’язку з чим виплата пенсії за вислугу років була припинена, а на момент досягнення пенсійного віку вони працюють на посадах в державних чи комунальних закладах освіти чи охорони здоров’я і звертаються за призначенням пенсії за віком), права на таку грошову допомогу не мають, оскільки пенсія їм уже призначалась.Чи збільшуються пенсійні виплати жінок у зв’язку з підвищенням пенсійного віку?

Так, жінкам, які народилися у період по 31 грудня 1961 року, після виходу на пенсію встановлюється підвищення розміру пенсії, обчисленого відповідно до статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в розмірі 2,5 відсотка за кожні шість місяців більш пізнього виходу на пенсію, починаючи з 55 років до досягнення ними 60-річного віку.Чи мають право жінки отримувати пенсію при досягненні ними 55 років?

      Так, Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" передбачено, що до 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому випадку розмір їх пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.
      Зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду.
      У разі коли жінка, якій достроково призначено пенсію, до досягнення віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування",  працевлаштувалася, виплата дострокової пенсії на час роботи припиняється. У цьому випадку після досягнення віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, відсоток, на який зменшено розмір пенсії, переглядається з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого за період роботи після дострокового виходу на пенсію.
      Відсоток, на який було зменшено розмір пенсії, також може бути переглянуто з урахуванням відповідної кількості повних місяців страхового стажу, якщо особа після досягнення віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, продовжує працювати і відмовилася від отримання пенсії.Чи мають право жінки на призначення пенсії до досягнення 60-річного віку?

Відповідно до ст.26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" право на призначення пенсії за віком мають особи , які досягли 60 -річного віку та наявності страхового стажу не менше 15 років.
До досягнення 60 років, право на пенсію за віком мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку:
 • 55 років - які народилися до 30 вересня 1956 року включно;
 • 55 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1956 року по 31 березня 1957 року;
 • 56 років - які народилися з 1 квітня 1957 року по 30 вересня  1957 року;
 • 56 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1957 року по 31 березня 1958 року;
 • 57 років - які народилися з 1 квітня 1958 року по 30 вересня  1958 року;
 • 57 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1958 року по 31 березня 1959 року;
 • 58 років - які народилися з 1 квітня 1959 року по 30 вересня  1959 року;
 • 58 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року;
 • 59 років - які народилися з 1 квітня 1960 року по 30 вересня  1960 року;
 • 59 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року;
 • 60 років - які народилися з 1 квітня 1961 року по 31 грудня 1961 року.Я перебуваю на обліку для забезпечення путівкою. Чи можу я отримати грошову компенсацію замість путівки?

Законом України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» передбачена виплата грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки інвалідам, які перебувають на обліку для забезпечення путівкою та не отримували безкоштовного санаторно-курортного лікування протягом трьох років перебування на обліку. Після виплати зазначеної грошової компенсації інвалід знімається з обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням.


стор. 1  2  3  4 

Опитування

Чи задоволені Ви якістю надання соціальних послуг?

      Так
      Частково
      Ні

   

Фейсбук

Наша сторінка
в соціальній мережі
Facebook

facebook

Пряма лінія

Служба оперативного реагування:
15-80


Стандарт якості

ISO 9001


Погода
Курси валют
bank-ua.com
bank-ua.com
bank-ua.com

на головну

Останні зміни:
© 2010 Відділ автоматизованої обробки інформації - VAOI

Нас відвідали:
всього сьогодні
164619 92