На головну Написати лист Департамент соціальної політики Луцької міської ради


Луцьк соціальний


Департамент соціальної політики
Луцької міської ради

офіційний сайт

Новини   |   Дошка оголошень   |   Питання та відповіді



      Середа, 12 Травня, 2021 року
Телефони "гарячої лінії" департаменту :  інформатор відділу прийому громадян - 28-41-61; призначення субсидій -  28-41-75, 28-41-82, 28-41-80 ; надання консультацій учасникам АТО та членам їх сімей - 28-41-65; "Допомога поруч" - 28-41-64, 28-41-87.







ОНЛАЙН РЕЄСТРАЦІЯ ДОКУМЕНТІВ


ДЕРЖАВНІ ПОСЛУГИ ОНЛАЙН













Центральні
органи влади:

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство праці та соціальної політики
"Гаряча лінія" Мінсоцполітики:
15-45
0-800-502-757

Пенсійний фонд
Контакт-центр ПФУ:
0-800-503-753

Фонд соціального захисту інвалідів

Місцеві
органи влади:

Волинська державна адміністрація
Волинська обласна рада
Луцька міська рада


Наші колеги:
Львів соціальний




Питання та відповіді




Чи мають право жінки на призначення пенсії до досягнення 60-річного віку?

Відповідно до ст.26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" право на призначення пенсії за віком мають особи , які досягли 60 -річного віку та наявності страхового стажу не менше 15 років.
До досягнення 60 років, право на пенсію за віком мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку:
  • 55 років - які народилися до 30 вересня 1956 року включно;
  • 55 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1956 року по 31 березня 1957 року;
  • 56 років - які народилися з 1 квітня 1957 року по 30 вересня  1957 року;
  • 56 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1957 року по 31 березня 1958 року;
  • 57 років - які народилися з 1 квітня 1958 року по 30 вересня  1958 року;
  • 57 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1958 року по 31 березня 1959 року;
  • 58 років - які народилися з 1 квітня 1959 року по 30 вересня  1959 року;
  • 58 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року;
  • 59 років - які народилися з 1 квітня 1960 року по 30 вересня  1960 року;
  • 59 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року;
  • 60 років - які народилися з 1 квітня 1961 року по 31 грудня 1961 року.



Я перебуваю на обліку для забезпечення путівкою. Чи можу я отримати грошову компенсацію замість путівки?

Законом України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» передбачена виплата грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки інвалідам, які перебувають на обліку для забезпечення путівкою та не отримували безкоштовного санаторно-курортного лікування протягом трьох років перебування на обліку. Після виплати зазначеної грошової компенсації інвалід знімається з обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням.



Чи може субсидія відмінятися, чи зобов’язані люди повертати субсидію, якщо раптом вона нарахована неправильно?

Субсидія є безповоротною і її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла. Однак, якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майно, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, надання раніше призначеної субсидії припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. Кошти, надміру виплачені з вини громадян, мають бути повернуті до державного бюджету.



Хто і яким чином контролює законність надання субсидій?

Призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення.



Чи є відповідальність громадян за незаконне отримання субсидій, якщо вони приховували свої доходи?

Громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.
Якщо внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями була надміру виплачена субсидія, переплачені кошти повертаються ним за вимогою органу, що призначив субсидію. У разі, коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення вирішується у судовому порядку.



Чи може субсидія надаватися автоматично?

Субсидія призначається тільки за особистим зверненням громадян. Автоматично може здійснюватись лише перерахунок субсидії у межах встановленого терміну її призначення у разі зміни цін і тарифів на послуги, на оплату яких призначено субсидію та встановлення Кабінетом Міністрів України нового розміру витрат громадян на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.



Субсидія надається за місцем проживання, але документи вимагають за місцем реєстрації. Чи можна подолати такі розбіжності?

Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги. Кількість осіб визначається на початок місяця, в якому надійшло звернення за призначенням субсидії.



Чи призначається субсидія, якщо в житловому приміщенні зареєстровані лише неповнолітні діти?

У разі коли у житловому приміщенні зареєстровані неповнолітні діти, які залишилися без батьківської опіки (піклування) субсидія призначається за заявою опікуна (піклувальника). Якщо неповнолітні діти, маючи батьків, зареєстровані в житловому приміщенні самі – то субсидія не призначається. Дане питання не передбачено для розгляду на комісії.


стор. 1  2 

Опитування

Чи задоволені Ви якістю надання соціальних послуг?

      Так
      Частково
      Ні

   

Фейсбук

Наша сторінка
в соціальній мережі
Facebook

facebook

Пряма лінія

Служба оперативного реагування:
15-80


Стандарт якості

ISO 9001


Погода


на головну

Останні зміни:
© 2010 Відділ автоматизованої обробки інформації - VAOI

Нас відвідали:
всього сьогодні
187801 60