На головну Написати лист Департамент соціальної політики Луцької міської ради


Луцьк соціальний


Департамент соціальної політики
Луцької міської ради

офіційний сайт

Новини   |   Дошка оголошень   |   Питання та відповіді      Понеділок, 10 Серпня, 2020 року
Телефони "гарячої лінії" департаменту :  інформатор відділу прийому громадян - 28-41-61; призначення субсидій -  28-41-75, 28-41-82, 28-41-80 ; надання консультацій учасникам АТО та членам їх сімей - 28-41-65; "Допомога поруч" - 28-41-64, 28-41-87.

ОНЛАЙН РЕЄСТРАЦІЯ ДОКУМЕНТІВ

Центральні
органи влади:

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство праці та соціальної політики
"Гаряча лінія" Мінсоцполітики:
15-45
0-800-502-757

Пенсійний фонд
Контакт-центр ПФУ:
0-800-503-753

Фонд соціального захисту інвалідів

Місцеві
органи влади:

Волинська державна адміністрація
Волинська обласна рада
Луцька міська рада


Наші колеги:
Львів соціальний
Питання та відповіді
Чи була потреба змінювати правила надання державних житлових субсидій, що це дало?

В зв’язку з підвищенням цін і тарифів, що очікуються внаслідок підвищення ціни на газ, було запроваджено зміни в розмірі витрат на оплату житлово–комунальних послуг. Передбачено, що сім’я має сплачувати за житлово–комунальні послуги в межах норм споживання з урахуванням пільг – 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу, а у випадку, коли сім’я складається лише з непрацездатних громадян (пенсіонери, інваліди І та ІІ групи), оплата складає – 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу.Чи може субсидія відмінятися, чи зобов’язані люди повертати субсидію, якщо раптом вона нарахована неправильно?

Субсидія є безповоротною і її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла. Однак, якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майно, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, надання раніше призначеної субсидії припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. Кошти, надміру виплачені з вини громадян, мають бути повернуті до державного бюджету.Хто і яким чином контролює законність надання субсидій?

Призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення.Чи є відповідальність громадян за незаконне отримання субсидій, якщо вони приховували свої доходи?

Громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.
Якщо внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями була надміру виплачена субсидія, переплачені кошти повертаються ним за вимогою органу, що призначив субсидію. У разі, коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення вирішується у судовому порядку.Чи мають право на субсидію люди, які отримують заробітну плату неофіційно?

Субсидія не призначається, якщо у житлових приміщеннях (будинках) зареєстровані працездатні громадяни працездатного віку, які не працювали і не навчалися у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах за денною формою навчання та не були зареєстровані у службі зайнятості населення, як такі, що шукають роботу, протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку та шестирічного віку за висновком лікарсько-консультативної комісії, інвалідами I групи, дітьми-інвалідами, інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги).
Тому, громадяни, які отримують неофіційну заробітну плату, права на отримання субсидії не мають.Хто із членів сім’ї має заповнювати заяву на субсидію?

Для призначення субсидії заяву та декларацію заповнює власник (наймач) житла у державному та громадському житловому фонді, на якого відкрито особовий рахунок.На який термін призначається субсидія?

Субсидія для відшкодовування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 6 місяців, а на оплату природного газу, що споживається на індивідуальне опалення – на опалювальний період, починаючи з місяця звернення за її призначенням чи перерахунком. Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян. Якщо у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані пенсіонери, які не працюють та інші непрацездатні громадяни, джерелом існування яких є лише доходи від особистого селянського господарства, пенсія та інші соціальні виплати, субсидія за бажанням призначається на 12 місяців. Про збільшення доходу або зміни у складі зареєстрованих, громадяни, яким призначено таку субсидію, обов`язково інформують органи праці та соціального захисту населення, для проведення перерахунку призначеної субсидії.Чи може субсидія надаватися автоматично?

Субсидія призначається тільки за особистим зверненням громадян. Автоматично може здійснюватись лише перерахунок субсидії у межах встановленого терміну її призначення у разі зміни цін і тарифів на послуги, на оплату яких призначено субсидію та встановлення Кабінетом Міністрів України нового розміру витрат громадян на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.Субсидія надається за місцем проживання, але документи вимагають за місцем реєстрації. Чи можна подолати такі розбіжності?

Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги. Кількість осіб визначається на початок місяця, в якому надійшло звернення за призначенням субсидії.На яку площу призначається субсидія?

Субсидія призначається на норму володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами, виходячи з 21 квадратного метра на наймача і кожного зареєстрованого в житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 квадратного метра на всіх тут зареєстрованих. Для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі – на загальну площу незалежно від розміру квартири.
Якщо особа, що перебуває в шлюбі, проживає окремо від чоловіка (дружини), сама або з неповнолітніми дітьми, на яких не отримує аліментів, і є уповноваженим власником, співвласником або наймачем житла, на якого відкрито особовий рахунок, субсидія призначається лише на норму володіння чи користування житловою площею без врахування додаткових 10,5 квадратних метра на сім’ю. За надлишки площі громадяни повинні сплачувати в повному обсязі.
В окремих випадках, виходячи з конкретних обставин, як виняток, субсидія може призначатись незалежно від розміру загальної площі житла на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов сім’ї за рішенням комісії з питань призначення державних допомог.


стор. 1  2  3  4 

Опитування

Чи задоволені Ви якістю надання соціальних послуг?

      Так
      Частково
      Ні

   

Фейсбук

Наша сторінка
в соціальній мережі
Facebook

facebook

Пряма лінія

Служба оперативного реагування:
15-80


Стандарт якості

ISO 9001


Погода
Курси валют
bank-ua.com
bank-ua.com
bank-ua.com

на головну

Останні зміни:
© 2010 Відділ автоматизованої обробки інформації - VAOI

Нас відвідали:
всього сьогодні
164622 95