На головну Написати лист Департамент соціальної політики Луцької міської ради


Луцьк соціальний


Департамент соціальної політики
Луцької міської ради

офіційний сайт

Новини   |   Дошка оголошень   |   Питання та відповіді      Понеділок, 10 Серпня, 2020 року
Телефони "гарячої лінії" департаменту :  інформатор відділу прийому громадян - 28-41-61; призначення субсидій -  28-41-75, 28-41-82, 28-41-80 ; надання консультацій учасникам АТО та членам їх сімей - 28-41-65; "Допомога поруч" - 28-41-64, 28-41-87.

ОНЛАЙН РЕЄСТРАЦІЯ ДОКУМЕНТІВ

Центральні
органи влади:

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство праці та соціальної політики
"Гаряча лінія" Мінсоцполітики:
15-45
0-800-502-757

Пенсійний фонд
Контакт-центр ПФУ:
0-800-503-753

Фонд соціального захисту інвалідів

Місцеві
органи влади:

Волинська державна адміністрація
Волинська обласна рада
Луцька міська рада


Наші колеги:
Львів соціальний
Питання та відповіді
Чи мають право на пільги боржники оплати за житло і комунальні послуги?

Наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальні послуги не впливає на визначення права на призначення житлової субсидії. У разі виникнення заборгованості внаслідок несплати отримувачем субсидії обов’язкового відсотку платежу, сім’я набуде право на призначення субсидії на наступний період після подання документів, що підтверджують погашення заборгованості, яка виникла за період отримання субсидії.Яку інформацію необхідно вказувати в декларації про майновий стан для оформлення житлової субсидії? Чи впливає на отримання субсидії наявність дачі, автомобіля?

При заповненні декларації про майновий стан необхідно в першу чергу пам’ятати, що будь яка надана інформація буде в подальшому перевірятися державними соціальними інспекторами. А тому, на запитання поставлені в декларації необхідно надавати відповіді з повною мірою відповідальності. У другому розділі декларації записуються всі зареєстровані особи та члени сім'ї, які не зареєстровані і проживають окремо. У третьому розділі зазначаються всі зареєстровані особи, які отримують доходи. Наступні розділи стосуються наявності додаткових житлових приміщень, автомобілів. Хотілося б наголосити, що дана інформація заповнюється не лише по зареєстрованих особах, а також по чоловікові (дружині, неповнолітніх дітях) якщо вони зареєстровані на іншій житловій площі. В останньому розділі зазначається інформація чи протягом 12 місяців до місяця звернення була здійснена зареєстрованими особами купівля земельної ділянки, житла, автомобіля, предметів довготривалого користування або проведена оплата навчання, послуг, ремонтних робіт на суму , що перевищує 10 прожиткових мінімумів встановлених для відповідної категорії громадян.
На призначення субсидії впливає наявність двох та більше автомобілів, які перебувають в експлуатації не більш як 10 років з дати випуску (вітчизняного виробництва) та інших не більш як 15 років з дати випуску. Що ж стосується дачі, то необхідно більш конкретизувати. Адже, якщо дача не придатна для проживання, вона не береться до уваги при призначені субсидії. На призначення субсидії впливає лише додаткове житло придатне для проживання.Чи є винятки, коли призначення субсидії може відбутися на розсуд місцевих органів влади? Що таке муніципальна житлова субсидія і хто має шанс її отримати?

Чинним законодавством передбачена низка умов, які впливають на визначення права на призначення субсидії.
Субсидія не призначається, якщо:
  • У житловому приміщенні (будинку) зареєстровані працездатні особи працездатного віку, які не працювали, не навчалися за денною формою навчання та не були зареєстровані у службі зайнятості населення, як такі, що шукають роботу протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії.
  • Уповноважений власник на якого відкрито рахунок або будь-яка особа зареєстрована разом з ним у житловому приміщенні здає за договором у найм або оренду житлове приміщення.
  • Уповноважений власник на якого відкрито особовий рахунок або будь-яка особа зареєстрована разом з ним у житловому приміщенні мають у своєму володінні (користуванні) чи володінні (користуванні) чоловіка (дружини, неповнолітніх дітей) у сукупності більш ніж одне житлове приміщення, загальна площа яких у сумі перевищує встановлені норми володіння чи користування загальною площею житла.
  • У випадках придбання житлового приміщення субсидія призначається не раніше ніж через рік з місяця придбання.
  • Уповноважений власник на якого відкрито рахунок або будь-яка особа зареєстрована разом з ним у житловому приміщенні мають у своєму володінні (користуванні) чи володінні (користуванні) чоловіка (дружини, неповнолітніх дітей) більше два або більше транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції.
  • Будь-хто із зареєстрованих осіб у житловому приміщенні, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців до місяця звернення здійснив купівлю земельної ділянки, будівельних матеріалів, житла, автомобіля, предметів довготривалого користування або провів оплату за навчання, послуг, ремонтних робіт на суму, що перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму встановлених для зазначених осіб.
  • Під час вибіркового обстеження матеріально – побутових умов сім’ї державним інспектором з’ясовано, що будь-хто із складу зареєстрованих у житловому приміщенні осіб має додаткові джерела для існування ( здає квартиру в найм), працює без оформлення трудових відносин у встановленому порядку, отримує дохід від утримання худоби, птиці, інших тварин, дохід від народних промислів тощо.
  • На додаткову площу, що визначається виходячи з норми використання 21 кв.м на зареєстровану особу та 10,5 кв.м на сім’ю.
  • У випадках якщо серед зареєстрованих є особи які перебуваючи на обліку в центрі зайнятості порушили законодавство про зайнятість.
Звернення громадян, яким з вищезазначених причин не може бути призначена субсидія на загальних підставах в окремих випадках може бути розглянуте комісією з питань призначення державних допомог, яка створена за рішенням виконкому. Рішення приймаються лише на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї. Кожна справа дуже ретельно вивчається, обговорюється. Більшість громадян(90%), які подають заяву для розгляду комісією, хочуть отримувати субсидію на загальну площу житла.
Житлові субсидії фінансуються з державного бюджету.Якщо один із членів сім’ї працює за кордоном і не може надати довідку про доходи. Чи може сім’я отримувати субсидію?

При розрахунку сукупного доходу сім’ї, відповідно до Методики обчислення сукупного доходу, враховуються всі доходи, які має дана сім'я. Якщо будь-хто із зареєстрованих працюючих осіб працездатного віку не може надати довідку про доходи, субсидія не буде призначена. Ця вимога стосується всіх громадян працездатного віку незалежно де вони працють: чи за кордоном чи на території України.Чи призначається субсидія, якщо в житловому приміщенні зареєстровані лише неповнолітні діти?

У разі коли у житловому приміщенні зареєстровані неповнолітні діти, які залишилися без батьківської опіки (піклування) субсидія призначається за заявою опікуна (піклувальника). Якщо неповнолітні діти, маючи батьків, зареєстровані в житловому приміщенні самі – то субсидія не призначається. Дане питання не передбачено для розгляду на комісії.За якими умовами можна отримати субсидію для сім’ї, в якій дружина перебуває у відпустці по догляду за дитиною. Чи враховується соціальна допомога у сукупний дохід сім’ї?

Якщо серед зареєстрованих є особи, які зайняті доглядом за дитиною до 3 років субсидія призначається на загальних підставах. До сукупного доходу враховуються всі виплати державних допомог, які отримує особа, яка зайнята доглядом. У випадку, коли хтось із батьків зайнятий доглядом за дитиною до 6 років, про що зазначено в медичній довідці, субсидія при першому зверненні призначається на загальних підставах виходячи з нульових доходів. При повторному зверненні з нульовими доходами субсидія не призначається. В окремих випадках може бути розглянута на засіданні комісії з питань призначення державних соціальних допомог. Рішення приймається на підставі акта обстеження матеріально – побутових умов проживання сім’ї.Які умови отримання субсидії для громадян, що вже мають пільги на оплату комунальних послуг (учасники війни, діти війни та інші)?

Субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуг, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах норм споживання з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу. Тому, якщо громадяни мають право на пільги на житлово-комунальні послуги, вони зобов’язані спершу скористатися своїм правом на пільги, а далі подати документи на призначення субсидії.Чи можуть отримувати ці пільги іноземці, які проживають на території нашої держави?

Право на отримання житлової субсидії поширюється на громадян, які проживають у житлових приміщеннях (будинках) державного та громадського житлового фонду, в тому числі у гуртожитках, - на оплату користування житлом; приватного житлового фонду та фонду житлово-будівельних кооперативів – на оплату утримання житла; житлового фонду незалежно від форм власності – на оплату комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.


стор. 1  2  3  4 

Опитування

Чи задоволені Ви якістю надання соціальних послуг?

      Так
      Частково
      Ні

   

Фейсбук

Наша сторінка
в соціальній мережі
Facebook

facebook

Пряма лінія

Служба оперативного реагування:
15-80


Стандарт якості

ISO 9001


Погода
Курси валют
bank-ua.com
bank-ua.com
bank-ua.com

на головну

Останні зміни:
© 2010 Відділ автоматизованої обробки інформації - VAOI

Нас відвідали:
всього сьогодні
164618 91